Niedziela spisowa. Burmistrz zaprasza do ratusza, by się spisać!
17
06
2021
Przed wejściem do ratusza stoją cztery urzędniczki przy tablicy zachęcającej do spisu powszechnego

Niedziela spisowa. Burmistrz zaprasza do ratusza, by się spisać!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew!

 

Jak zapewne wiecie, 1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września 2021 roku.

 

Pierwszy spis powszechny ludności w Polsce odbył się w 1921 r. i od tego czasu odbywa się raz na 10 lat. To najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

 

Udział w spisie jest obowiązkowy. Aby spełnić obowiązek spisowy można skorzystać ze samospisu internetowego. Najlepiej nie odkładać obowiązku spisowego na ostatnią chwilę. Dzięki formularzowi internetowemu mogą Państwo spisać się w dogodnym czasie i miejscu.

 

Jeżeli nie spiszą się Państwo samodzielnie, skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy. Rachmistrz każdorazowo przedstawia się respondentowi, posiada swój indywidualny identyfikator. Rachmistrzowie telefoniczni będą dzwonić z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. W razie wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności kontaktującego się z Państwem rachmistrza spisowego można jego tożsamość sprawdzić na infolinii spisowej 22 279 9999 lub na stronie www.spis.gov.pl bądź w Gminnym Biurze Spisowym pod numerem telefonu 62 7428 317.

 

Wszystkich, którzy nie mają możliwości dokonania samospisu, zapraszamy do gminnego punktu spisowego, który mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.. Tam można dokonać samospisu z pomocą członków Gminnego Biura Spisowego. Wystarczy zabrać dowód osobisty.

 

Aby zapewnić większy dostęp do tych stanowisk, w dniu 27 czerwca 2021 r. (niedziela) pracownicy Gminnego Biura Spisowego będą pełnili dyżur w Ratuszu w godzinach od 800 do 1400. Każda pełnoletnia osoba, która spisze się metodą samospisu przez Internet, może brać udział w LOTERII w terminie do 7 lipca br. – nagrodami są bony o wartości 500 zł i 1000 zł oraz 16 samochodów miejskich Toyota Yaris. Zachęcamy do samospisu, bowiem każda gmina o najwyższym wskaźniku samospisu bierze udział w konkursie na najbardziej cyfrową gminę podczas NSP 2021.

 

Arkadiusz Ptak

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

na niebieskim tle zdjęcie burmistrza Pleszewa z informacją, że spisał się już w Narodowym Spisie Powszechnym i zachęca do tego innych

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast