Nasz karateka mistrzem Polski
20
03
2018

Nasz karateka mistrzem Polski

Dodane przez Anna Bogacz 0

Dużym sukcesem medalowym zakończyły się Mistrzostwa Polski w Karate olimpijskim reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 38 klubów. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników w osobach: Bartłomiej Sołtysiak, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt.

 

Multimedalistą został Bartłomiej Sołtysiak, który zdobył 3 medale. Najważniejszy sukces to wywalczenie złotego medalu i tytułu mistrza Polski w najcięższej kategorii wagowej kumite +84 kg. Tym samym zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate zapewnił sobie start na majowych Mistrzostwach Europy Karate Seniorów w Nowym Sadzie w Serbii.

 

Bartłomiej Sołtysiak miał jeszcze szanse wywalczenia drugiego złotego medalu w kumite seniorów open. Po wygraniu walk eliminacyjnych nasz zawodnik uległ kontuzji i nie mógł wystąpić w finale kumite open. Mógł się tylko zadowolić tytułem wicemistrzowskim.

 

Kolejny medal tym razem brązowy wywalczył wraz z Maciejem Drążewskim, Mateuszem Zarzeckim, Adamem Konowalczykiem, Krystianem Żuchowskim oraz Filipem Vogtem w kumite drużynowym. Brąz przypadł PKK Pleszew po pokonaniu 1-0 gospodarzy turnieju Shotokan Lębork. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szanse na finał, ale ulegli 3-0 Bodaikanowi Szczecin.

 

 

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów:

– złoty medal kumite ind. seniorów +84kg Bartłomiej Sołtysiak 
– srebrnym medal kumite ind. seniorów open Bartłomiej Sołtysiak
– brązowy medal w kumite drużynowym Maciej Drążewski, Mateusz Zarzecki, Żuchowski Adam Konowalczyk Filip Vogt Bartłomiej Sołtysiak

Wprowadził: Anna Bogacz

 
Wielkość czcionki
Kontrast