Najzdolniejsi uczniowie
09
11
2018

Najzdolniejsi uczniowie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Już po raz 11 burmistrz wręczył stypendia Miasta i Gminy Pleszew najzdolniejszym uczniom pleszewskich szkół osiągającym sukcesy edukacyjne. Uroczystość odbyła się 8 listopada w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie.

 

– Tradycją jest, że corocznie galę wręczenia stypendiów przygotowuje inna szkoła. W tym roku zaszczyt ten przypadł Zespołowi Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie. Uczniowie przenieśli nas w muzyczną podróż po całym świecie prezentując tym samym swoje talenty instrumentalne i wokalne – mówi Anna Bogacz, rzecznik pasowy UMiG w Pleszewie.

 

Stypendia naukowe za rok szkolny 2017/2018 otrzymało łącznie 263 uczniów ze szkół działających na terenie Miasta i Gminy Pleszew. – To nie tylko uczniowie placówek prowadzonych przez samorząd Miasta i Gminy Pleszew. Stypendium otrzymują także wychowankowie szkół prowadzonych przez stowarzyszenia. W ubiegłym roku Rada Miejska rozszerzyła procedurę o szkoły prowadzone przez powiat pleszewski – tłumaczy Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza MiG Pleszew oraz burmistrz-elekt.

 

– Rozpoczynaliśmy w 2007 r. w kinie Hel. Wówczas stypendium otrzymało 60 uczniów. W ubiegły roku było ich już trzy razy więcej. W ty roku padł rekord, a t oznacza, że zdolnych uczniów jest coraz więcej – mówił z dumą podczas uroczystości Marian Adamek, burmistrz MiG Pleszew.

 

Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej ocen co najmniej 5.4 i co najmniej zachowania bardzo dobrego lub trzeba napisać sprawdzian kończący dany etap nauki na poziomie 95% punktów. Stypendium otrzymują też laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów z wyłączeniem sportowych, ponieważ sportowcy nagradzani są osobno.

 

Łącznie z budżetu Miasta i Gminy Plesze na stypendia przeznaczono ponad 81 tys. zł.

Foto: Piotr Fehler, “Gazeta Pleszewska”

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast