Najpiękniejsze nagrodzone
18
12
2017

Najpiękniejsze nagrodzone

Dodane przez Anna Bogacz 0

XXI Finał Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Mariana Adamka odbył się 16 grudnia w pleszewskim kinie HEL.

Tradycyjnie uroczystość wręczenia nagród poprzedził koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanych solistów Akademii Piosenki działającej w Domu Kultury w Pleszewie. Wystąpili: Natalia Kubiak, Angelika Śpitalniak, Anna Kulza, Zuzanna Klötzel, Aleksandra Jurga, Dominika Wojciechowska oraz Igor Borowski.

Na konkurs nadesłano 3.413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych. Jury konkursu w składzie:
– Przewodniczący – dr Jolanta Wdowczyk, Wydział Peagogiczno – Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
– Członek – dr Agnieszka Godszling, Wydział Peagogiczno – Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
– Członek – Dariusz Grodziński, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,
nagrodziło łącznie 120 kartek przyznając nagrody główne, nagrody specjalne i wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych. Nagrodę specjalną przyznał także Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie dla placówki, z której pochodzi największa liczba nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Nagrody wręczali: Piotr Tomankiewicz – doradca wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej, dr Jolanta Wdowczyk – przewodnicząca jury, Andrzej Jędruszek – zastępca Burmistrza MiG Pleszew oraz Mariusz Szymczak – dyrektor Domu Kultury w Pleszewie.

KATEGORIA I PRZEDSZKOLA -794 prace.

NAGRODY
I. Matylda Nabzdyk – KOŹMIN WLKP.
II. Lena Pawlak – RYCHNÓW
III. Aleksander Szpek – PLESZEW

 

Marlena Kołaczkowska – nagroda Marszałka Woj.Wlkp – KOŹMIN WLKP.
Amelia Siuda – nagroda Burmistrza MiG Pleszew – KUCZKÓW

 

WYRÓŻNIENIA
1.Fabian Kwiryng – RYCHNÓW
2.Lena Borowska – PIŁA
3.Julia Szczęsna – MARCHWACZ
4.Natalia Podlarz – KOŹMIN WLKP.
5.Kamila Wiśniewska – RYCHNÓW
6.Jeremi Talaga – KOŹMIN WLKP.
7.Aleksander Pawłowski – TACZANÓW DRUGI
8.Gabriela Kmieć – RYCHNÓW
9.Milena Kaźmierczak – SIEDLEMIN
10.Wiktoria Żarnowska – PLESZEW
11.Kacper Kozłowski – PIŁA
12.Szymon Grygiel – GRAB
13.Andżelika Guderczyk – DOBRA
14.Krystian Rybicki – KŁODAWA
15. Lena Szymańska – MARCHWACZ
16.Lena Szulc – PRUSY
17.Jasmina Cyganek – KOZIEGŁOWY
18.Jan Flejsierowicz – ŁĄKOCINY

 

KATEGORIA II SZKOŁA PODSTAWOWA – 800 prac

NAGRODY
I. Joanna Tomczak – KOŹMIN WLKP.
II. Julia Wytwer – KALISZ
III. Mateusz Nicke – JAROCIN

 

Maksymilian Sójka – nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – PLESZEW
Helena Parucka – nagroda Burmistrza MIG Pleszew – POZNAŃ

 

WYRÓŻNIENIA

1.Zofia Zawada – KUCZKÓW
2.Kacper Grześkowiak – SIEDLEMIN
3.Maria Kmieciak – KOŹMIN WLKP.
4.Wojciech Szymura – KOŹMIN WLKP.
5.Junona Bugajna – KOWALEW
6.Julia Kędzierska – SUCHY LAS
7.Bartosz Kornek – SIEDLEMIN
8.Kornelia Tomaszewska – UJŚCIE
9.Julita Tomalka – SIEDLEMIN
10.Julia Banaszak – JAROCIN
11.Miłosz Milewski – KALISZ
12.Michał Cichorek – RYCHNÓW
13.Malwina Talarek – KALISZ
14.Martyna Grala – JANKÓW PIERWSZY
15.Filip Taczała – KWILEŃ
16.Arkadiusz Radomski – PLESZEW
17.Jakub Kornek – SIEDLEMIN
18.Krystian Niciejewski – RYCHNÓW
19. Aleksander Kubicki – RYCHNÓW

 

KATEGORIA III KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA – 1.169 prac

NAGRODY
I. Agata Wolińska – PLESZEW
II. Jadwiga Bień – POZNAŃ
III. Julia Erber – SOMPOLNO

 

Rafał Przepiórka – nagroda Marszałka Woj. Wlkp.- RYCHNÓW
Eliza Kubicka – nagroda Burmistrza MiG Pleszew – OSTRÓW WLKP.

 

WYRÓŻNIENIA
1.Hubert Kubicki – RYCHNÓW
2.Zuzanna Gaździak – POZNAŃ
3.Mateusz Trzmiel – OSTRÓW WLKP.
4.Magdalena Wojciechowska – STRZAŁKÓW
5.Natalia Wolarz – BRZEZINY
6.Wiktoria Iwańska – JANKÓW PIERWSZY
7.Daria Kawalec – KOŹMIN WLKP.
8.Wiktoria Kasałka – OSTRÓW WLKP.
9.Małgorzata Bartz – POZNAŃ
10.Julia Bierła – JAROCIN
11.Hubert Markiewicz – PLESZEW
12.Ewelina Grzesiak – BRZEZINY
13.Maja Król – PIŁA
14.Agata Kuzia – KOŹMIN WLKP.
15.Lilianna Gajewska – MARCHWACZ
16.Julia Sikora – ŚWINKÓW
17.Dominika Bąk – SZAMOTUŁY
18.Natalia Pokrywa – OSTRÓW WLKP.
19.Maja Filipowicz – RYCHNÓW
20.Agata Szymczak – DOBRZYCA
21.Sandra Matuszek – MIĘDZYCHÓD

 

KATEGORIA IV GIMNAZJUM – 425 prac

NAGRODY
I. Julia Przybyłek – OSTRZESZÓW
II. Andżelika Duczmal – WIERZBNO
III. Hanna Boch – KRZYŻ WLKP.

 

Bartosz Plewinski- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – BIAŁOŚLIWIE
Eliza Szczepaniak- nagroda Burmistrza MiG Pleszew – WIERZBNO

 

WYRÓŻNIENIA
1.Zuzia Nowak – ZBĄSZYŃ
2.Maja Dziubczyńska – POZNAŃ
3.Zuzanna Pieczul – PIŁA
4.Wiktoria Rurek – PIŁA
5.Martyna Dach – PIŁA
6.Zuzanna Strzelczyk – SZAMOTUŁY
7.Oliwia Banachowska – TACZANÓW DRUGI
8.Karolina Mikołajczak – JAROCIN
9.Mateusz Raźniak – JAROCIN
10.Aleksandra Przerwa – ODOLANÓW
11.Oliwia Kląskała – TACZANÓW DRUGI
12.Katarzyna Pasternicka – OSTRÓW WLKP.
13.Aleksadra Nowak – SIEDLEMIN
14.AGATA Urbaniak – PLESZEW
15.Amelia Skrzypczak – PLESZEW
16.Damian Sajnaj – ZAKRZEWO
17.Agnieszka Siecińska – TACZANÓW DRUGI
18.Milena Sójka – PLESZEW
19.Antonina Kondracka – PLESZEW
20.Julia Mikołajczak – SIEDLEMIN
21.Gabriela Cichy – PLESZEW

 

KATEGORIA V SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI – 225 prac

NAGRODY
I. Karol Kuśniewski – RYDZYNA
II. Julia Łuczak – PLESZEW
III. Natalia Kaźmierczak – POZNAŃ

 

Marta Wojtkowiak – nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – PACANOWICE
Remigiusz Dolata – nagroda Burmistrza MiG Pleszew – SŁUPCA

 

WYRÓŻNIENIA
1.Magdalena Kuświk – KALISZ
2.Martyna Sokołowska – KALISZ
3.Mikołaj Szubert – OSTRÓW WLKP.
4.Wiktoria Gibas – GNIEZNO
5.Szymon Malesza – RYCHWAŁ
6.Karolina Kwaśniewska – KOŚCIELEC
7.Damian Gawroński – RUSKO
8.Wiktoria Borzykowska – POZNAŃ
9.Karolina Zagajewska – POZNAŃ
10.Mariusz Bartkowiak – GIZAŁKI
11.Ireneusz Setecki – KUCHARY
12.Jakub Kazur – PLESZEW
13.Julia Michalak – KALISZ
14.Aleksandra Miara – PLESZEW
15.Maja Gruszka – PIŁA
16.Julia Osińska – JAROCIN

 

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie dla jednostki, instytucji kultury lub szkoły za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac: Szkoła Podstawowa w Rychnowie.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniach od 16.12.2017 do 08.01.2018 roku w holu kina Hel w Pleszewie.

 

Głównym organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Pleszewie.

 

Foto: Piotr Fehler, Gazeta Pleszewska

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast