Najnowszy komunikat (nr 3) dotyczący poboru wody
20
06
2021
treść komunikaty o poborze wody na tle wody lejącej się z kranu

Najnowszy komunikat (nr 3) dotyczący poboru wody

Dodane przez Anna Bogacz 0

Komunikat nr 3 z 20 czerwca 2021 r. (z godz. 6.00)

 

  1. Poziom “rezerwy wody” na stacji wodociągowej w Pleszewie nadal jest niski, choć w porównaniu z sobotą, a zwłaszcza z piątkiem jest wyższy.
  2. Pomimo wprowadzonego zakazu dochodzi do podlewania trawników i ogrodów, zwłaszcza między godziną 21.00 a 22.00. Stąd od dnia dzisiejszego Straż Miejska będzie pełniła służbę również w godzinach nocnych, a nie zastosowanie się do zakazu będzie karane.
  3. “Nocne” podlewanie trawników i ogrodów wymusiło niestety obniżenie ciśnienia w sieci, które będzie przywrócone w najbliższym czasie.
  4. Wczoraj (tj. w sobotę 19 czerwca) ok. godziny 17.00 stwierdzono uszkodzenie sieci wodociągowej w miejscowości Kowalew. Według wstępnych ustaleń do uszkodzenia doszło w piątek przez jedną z firm wykonujących prace ziemne w tej miejscowości. Awaria nie została zgłoszona do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Obecnie sieć jest już naprawiona.
  5. Przypominamy, że w poniedziałek o godzinie 8.00 odbędzie się spotkanie Burmistrza z Radnymi Rady Miejskiej celem omówienia sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę. Transmisja on-line odbędzie się na profilu Miasta i Gminy Pleszew (Pleszew Miasto Otwarte).

 

Grzegorz Knappe

Arkadiusz Ptak

Prezes Zarządu

Przedsiębiorstwa Komunalnego
Sp. z o.o.

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast