Najnowszy komunikat dotyczący poboru wody
19
06
2021
treśc komunikau na tl e kranu z lejącą się wodą

Najnowszy komunikat dotyczący poboru wody

Dodane przez Anna Bogacz 0

Komunikat nr 2 z 19 czerwca 2021 r. (godz. 18.00)

 

  1. Poziom “rezerwy wody” na stacji wodociągowej w Pleszewie nadal jest niski, choć w porównaniu z dniem wczorajszym sytuacja się poprawiła (jest m.in. mniejsze zużycie wody). Ewentualne obniżenie ciśnienia w sieci będzie podyktowane wyłącznie zgromadzeniem odpowiedniej ilości wody w zbiornikach w nocy z 19 na 20 czerwca. Takie działanie podjęte poprzedniej nocy przyniosło zamierzony efekt – ulice i miejscowości, które pozbawione były w ogóle wody otrzymały je w dniu dzisiejszym. Nadal jednak w niektórych miejscowościach sytuacja jest trudna.
  2. Sytuacja w Państwa miejscowościach oraz na osiedlach stale monitorowana jest za pośrednictwem radnych, sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli, OSP za co bardzo dziękujemy.
  3. Podlewanie trawników, ogródków, czy mycie samochodów nie jest już prośbą i zaleceniem, ale jest to formalne ograniczenie. W dniu dzisiejszym zostało wydane stosowne zarządzenie.
  4. W poniedziałek o godzinie 8.00 odbędzie się spotkanie Burmistrza z Radnymi Rady Miejskiej celem omówienia sytuacji w zakresie zaopatrzenia w wodę. Transmisja on-line odbędzie się na profilu FB na profilu Miasta i Gminy Pleszew (Pleszew Miasto Otwarte).

 

Arkadiusz Ptak                                                                                 Grzegorz Knappe

Burmistrz MiG Pleszew                                              Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast