Najbardziej oryginalne imiona w 2017 r.
31
01
2018

Najbardziej oryginalne imiona w 2017 r.

Dodane przez Anna Bogacz 0

W 2017 r. roku w Mieście i Gminie Pleszew przybyło 289 nowych mieszkańców. Urodziło się więcej dziewczyne, bo 150. Chłopców natomiast 145. – Tendencja, że rodzi się więcej pleszewianek jest widoczna od lat. Na szczęście nie jest to duża liczba – komentuje Anna Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie.

 

Od lat królują także te same imiona. Rodzice dziewczynek najczęściej nadawali w ubiegłym roku imię Lena. W następnej kolejności są Zofia, Maja, Oliwia, Zuzanna, Iga i Amelia. Chłopcy natomiast otrzymywali imię Filip, następnie Jan, Antoni, Franciszek, Borys i Wiktor.

 

Najbardziej oryginalne imiona ubiegłego roku to Amina, Janina, Larysa, Luiza, Luna, Selena, Róża Noemi.  W przypadku chłopców natomiast: Jacop, Stefan, Cyryl, Cezary, Błażej czy Mieszko.

 

Sprawdziliśmy także, w której wsi urodziło się najwięcej maluchów w porównaniu z liczbą mieszkańców. W ubiegłym roku królowała wieś Sulęcin z dzietnością na poziomie 5%. Na drugim miejscu były Przydziałki – 3,3%, na trzecim Chrzanów – 2,8%. Najmniejszą dzietnością wykazali się mieszkańcy Kuczkowa 0,9%  oraz Kowalewa, Taczanowa Pierwszego i Zielonej Łąki – 1%. Są także wsie w gminie Pleszew, w którym nie przybyło żadnego mieszkańca w ubiegłym roku: Baranówek, Chorzew, Folusz, Gminka, Józefina, Nowa Wieś, Przepadłe, Śmieja-Młyn i Turowy.

 

Przypomnijmy, że każdy nowo narodzony mieszaniec Miast i Gminy Pleszew dostaje od burmistrza prezent powitalny: body z imieniem i logo Pleszewa oraz list  gratulacyjny.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast