Młodzi i zdolni odebrali stypendia
10
11
2017

Młodzi i zdolni odebrali stypendia

Dodane przez Anna Bogacz 0

Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew przyznawane są od 2007 r. To nagroda dla uczniów z terenu Miasta i Gminy Pleszew od samorządu za wysokie osiągnięcia w nauce w minionym roku szkolnym. Zdobyć stypendium nie jest łatwo. Trzeba mieć średnią ocen co najmniej 5,4 i co najmniej zachowanie bardzo dobre lub trzeba napisać sprawdzian kończący dany etap nauki na poziomie 95% punktów lub też być laureatem ogólnopolskich konkursów i olimpiad z wyłączeniem sportowych, ponieważ sportowcy nagradzani są osobno.

 

W tym roku na mocy uchwały Rady Miejskiej w Pleszewie stypendia otrzymali także uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Pleszewski. Stypendia otrzymali więc gimnazjaliści z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wymogiem dla uczniów szkół średnich jest wyłącznie bycie finalistą ogólnopolskich olimpiad i konkursów.

 

Za rok 2016/2017 stypendia otrzymało 180 uczniów. Gala wręczenia nagród odbyła się 9 listopada w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. Przyjęliśmy zasadę, że co roku gospodarzem gali wręczenia stypendium jest inna szkoła, po to, by każda placówka mogła się zaprezentować, pokazać swoją działalność i talenty. W tym roku galę przygotował Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach – mówi Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza odpowiedzialny w gminie za oświatę.

 

Na stypendia przeznaczono 54 tys. z budżetu gminnego.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast