Miliony na szkoły – nowa “Trójka” i początek remontu w Lenartowicach
03
09
2021
widok na korytarz

Miliony na szkoły – nowa “Trójka” i początek remontu w Lenartowicach

Dodane przez M. Konieczny 0

Pleszewski samorząd przeprowadza kapitalne remonty w szkołach. Właśnie ukończono prace w największym obiekcie – ZSP nr 3, a rozpoczęto w Lenartowicach, gdzie pojawi się m.in. innowacyjny system wentylacji opracowany w Pleszewie.

 

Remont szkoły “tysiąclatki”, czyli Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie kosztował w sumie ponad 2 miliony złotych. Placówka otrzymała nowoczesny design, który powstał w pracowni architektonicznej w Kaliszu.

W poprzednim roku szkolnym oddano do użytku piętro szkoły, a teraz parter. Wymieniono tynki, nawierzchnie podłóg i ścian, drzwi wewnętrzne, instalacje elektryczne, oświetlenie itp. Wszędzie wyremontowano korytarze, klasy, klatki schodowe, toalety, wejścia. Na korytarzach zaaranżowano miejsca relaksu. Ponadto zakupione zostało nowoczesne wyposażenie – meble, tablice multimedialne, szafki uczniowskie i inne pomoce dydaktyczne.

 

Teraz rozpoczęła się kolejna duża inwestycja. To  wyceniany na 4,5 mln złotych remont wraz z rozbudową Zespołu Szkół Publicznych w oddalonych o 3 km od Pleszewa Lenartowicach.  Rola szkoły z roku na rok rośnie z uwagi na zlokalizowane w tej miejscowości ogromne i wciąż powiększające się osiedle domów jednorodzinnych, a co za tym idzie rosnącą liczbę uczniów. Kapitalny remont w dotychczasowym budynku  obejmuje wymianę dosłownie wszystkiego (instalacje, powierzchnie). Zrywane są nawet stare, drewniane podłogi. Prócz tego dobudowane zostanie nowe skrzydło szkoły z czterema salami. Przepiękne warunki zapanują również w przedszkolu. 


Obiekty przejdą na ogrzewanie ekologiczne. Co ciekawe, szkoła zostanie wyposażoną w innowacyjną bezkanałową instalację do oczyszczania powietrza opracowaną przez jedną z pleszewskich firm. 

widok na korytarz

 Zespół Szkół Publicznych w Pleszewie otrzymał design na miarę XXI wieku.  

remont w lenartowicach

Szkoła w Lenartowicach – skala rozbiórki daje wyobrażenie o rozmachu całego remontu.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast