Małe autobusy objadą całe miasto
30
11
2020
Zdjęcie przedstawia przystanek centralny

Małe autobusy objadą całe miasto

Dodane przez M. Konieczny 0

Nowe rozwiązanie komunikacji. Dwa autobusy będą regularnie krążyć po mieście.  Darmowy bilet dla kierowców spoza Pleszewa, którzy pozostawią samochód na parkingu buforowym wprowadzony zostanie głównie z myślą o  mieszkańcach miejscowości wiejskich Gminy Pleszew.  

 

Podczas rewitalizacji terenów stacji wąskotorowej, na byłym obszarze rozładunkowym zaplanowano węzeł komunikacji autobusowej, rodzaj przystanku centralnego. To tam mają zbiegać się wszystkie linie autobusowe.

 

W 2021 wprowadzone zostanie nowe rozwiązanie w kwestii pleszewskiej komunikacji. Chodzi o zakup dwóch niskopodłogowych małych autobusów miejskich. Złożono już wniosek o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

 

Autobusy te będą pętlowo objeżdżać całe miasto. Na trasie znajdzie się także sąsiadująca z Pleszewem miejscowość Zielona Łąka, gdzie ulokowane jest potężne osiedle domów jednorodzinnych. Linia obejmie również ważne miejsca użyteczności publicznej, w tym: instytucje kultury i administracji, szpital, cmentarze, ogrody działkowe. Powstanie też kilka nowych przystanków w mieście. Wszystko po to, aby ograniczyć ruch samochodowy oraz poprawić przystępność i użyteczność komunikacji miejskiej. Cena biletów ma być bardzo zachęcająca, a dla posiadaczy miejskiej karty Senior PPL 60+ wręcz symboliczna.

 

– Na terenach przy dworcu wąskotorowym oraz przy cmentarzu komunalnym powstaną bezpłatne parkingi buforowe. Kierowcy spoza samego obszaru miasta Pleszewa będą mogli wydrukować tam bezpłatny bilet, który wraz z dowodem rejestracyjnym będzie uprawniał do darmowego korzystania z tych przewozów – zapowiada burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Oczywiście z darmowego biletu będą mogli korzystać wszyscy spoza miasta, bez względu na konkretne miejsce zamieszkania. Jednak intencją władz  jest stworzenie ułatwienia przede wszystkim dla mieszkańców miejscowości wiejskich gminy Pleszew. To oni – jak wskazują dane, będą przede wszystkim korzystać  z rozwiązania.

 

Nowością w Pleszewie będą odjazdy przez cały dzień w regularnych odstępach czasowych, tak jak odbywa się to w przypadku komunikacji w większych ośrodkach.

Zdjęcie przedstawia przystanek centralny

Centralny przystanek został utworzony w zupełnie nowym miejscu, na zrewitalizowanym obszarze kolejowym.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast