Lubisz historię naszego miasta? Możesz pomóc ją archiwizować!
21
08
2017

Lubisz historię naszego miasta? Możesz pomóc ją archiwizować!

Dodane przez M. Konieczny 0

Nie wszyscy wiedzą, że od kilku lat działa strona internetowa www.dawny.pleszew.pl. Znajdziecie tam przede wszystkim galerię zdjęć miasta wykonaną w technologii „before-after” umożliwiającej bezpośrednie porównanie widoku obecnego ulic, budynków widokiem sprzed lat.

 

Oprócz tego, na stronie znajdziecie wiele materiałów pisanych w wersji PDF, jak komplet roczników pleszewskich oraz wydane przed kilkudziesięciu laty książki niedostępne już w powszechnym obiegu.

 

Osobny dział stanowią „Znalezione”  – czyli zbiór różnych zdjęć związanych z Pleszewem. Jeśli posiadacie w domowych archiwach ciekawe fotografie, podzielcie się nimi ze światem! Wystarczy wysłać scan zdjęcia na adres webmaster.pleszew@gmail.com albo przynieść do zeskanowania do Wydziału Promocji UMiG, ratusz, II Pietro, pok. 201. Prywatnych właścicieli zdjęć podpisujemy, tak więc oficjalnie możecie dołączyć do osób współtworzących stronę!

 

Jesteśmy otwarci również na publikacje wspomnień.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast