Legitymacja szkolna w telefonie? Teraz to możliwe!
11
06
2019

Legitymacja szkolna w telefonie? Teraz to możliwe!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Jeszcze przed wakacjami uczniowie szkół podstawowych będą mogli wnioskować o mLegitymację. Mobilna legitymacja zostanie udostępniona uczniom, którym uprzednio wydano legitymację szkolną. Odczytane z niej będą wszystkie informacje, które umieszczone są w opcji  „papierowej”.

 

Z mobilnej wersji na smartfonie można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnej” wersji tego dokumentu. Jest także podstawą do otrzymania przysługujących zniżek. mLegitymację można zastrzec, a ona sama posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga.

 

Mobilna legitymacja szkolna to kolejne narzędzie z puli e-usług, wprowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach projektu mDokumenty. Wydawana jest nieodpłatnie. Aby z niej korzystać trzeba pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel.

 

Zainteresowani uczniowie lub rodzice muszą się zgłosić do sekretariatów szkolnych – tam uzyskają kod QR oraz kod aktywacyjny niezbędny do uruchomienia aplikacji.

 

Szczegółowe informacje – KLIKNIJ!

 

Zachęcamy do skorzystania!

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast