Ławeczka dla seniora
03
04
2018

Ławeczka dla seniora

Dodane przez Anna Bogacz 0

Ławeczka dla seniora – tak nazwany został pomysł, z którym wyszła Pleszewska Rada Seniorów. – Seniorzy zwrócili się do burmistrza z prośbą, by w kilku miejscach w mieście pojawiły się ławeczki, na których spacerujący senior mógłby odpocząć – tłumaczy Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. – Argumentem Rady był fakt, że najczęściej seniorzy poruszają się pieszo i nie ma po drodze do centrum miejsc, gdzie mogliby usiąść i odetchnąć – dodaje włodarz.

 

Władze samorządowe jak najbardziej przychyliły się do pomysłu, a nawet już wdrażają go w życie. Niebawem w kilku miejscach miasta pojawi się pięć pierwszych ławeczek dla seniora. Jedna z nich zostanie zamontowana przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Targowej, następne przy Cmentarzu Komunalnym, na deptaku między Plantami a ul. Piaski oraz na przystanku kolejki wąskotorowej przy ul. Lipowej. – Są to grunty gminy. Trudniej jest, jeśli teren jest własnością innego podmiotu, np. prywatnego. Podjęliśmy rozmowy z Pocztą Polską, by jedna z ławek pojawiła się obok budynku poczty przy ul. Poznańskiej – mówi zastępca burmistrza.

 

Dodajmy, że ławki zostały wymienione także w samym Rynku. Pojawiło się 21 nowych, mniejszych niż poprzednie, ławek. Stare zostaną odrestaurowane i przeniesione o Parku Miejskiego.

 

Zakupiono także nowe kosze na śmieci, które zamontowano w Rynku i okalających go uliczkach.

Wprowadził: Anna Bogacz

 
Wielkość czcionki
Kontrast