Kolejny blok gotowy!
28
12
2018

Kolejny blok gotowy!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Trzy piętra, 24 mieszkania z przynależnymi im piwnicami, 9 garaży, kotłownia gazowa i pomieszczenia wspólnego użytkowania. To nowy budynek mieszkalny przy ul. Malinie 4, który zaraz po Bożym Narodzeniu – 27 grudnia – został oddany do użytku. Jest to szósty blok wybudowany przez Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – spółkę Miasta i Gminy Pleszew – w ramach zagospodarowania terenu przy Maliniu.

 

Pierwsze prace budowlane ruszyły w październiku 2017 r. Budowa trwała 15 miesięcy.  Koszt inwestycji to niemal 5 mln zł.

 

Na uroczystość oddania budynku do użytku zaroszeni zostali wszyscy nabywcy lokali. Klucze do ich mieszkań wręczył Andrzej Jędruszek – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, który życzył wszystkim przeżywania w nich wyłącznie pięknych chwil. Podkreślał, że budowa bloku przebiegała sprawne i bez problemów. Alicja Błaszczyk – szefowa PTBS – poinformowała także, że za chwilę ruszy przetarg na budowę szeregowców przy ul. Kaliskiej i będzie to kolejna inwestycja w mieszkalnictwo realizowana przez spółkę.

 

Nabywcy i goście mieli okazję po raz pierwszy „na swoim” wypić lampkę szampana i zjeść pierwszy posiłek. Za chwilę zaczną wykańczać swoje mieszkania i wyposażać, bo te oddawane są w stanie deweloperskim.

 

Wykonawcą prac budowlanych była firma REM-BUD z Jarocina. Autorem projektu budynku jest Agencja Budowlana KALDO z Leszna.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast