Nowa kawiarnia na Rynku?
19
12
2018

Nowa kawiarnia na Rynku?

Dodane przez M. Konieczny 0

Co powstanie w kamienicy nr 10 przy pleszewskim Rynku? Wszystko wskazuje na to, że będzie to kawiarnia lub elegancki pub.

 

A wszystko to za sprawą władz miejskich, które zamierzają wynająć mieszczące się tam puste obecnie pomieszczenia.– W ostatnich miesiącach mieszkańcy sygnalizowali nam, że oferta dotycząca gastronomii i miejsc towarzyskiego spędzania czasu nie jest u nas wystarczająca, szczególnie jeśli chodzi o centrum – tłumaczy Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy. Jak dodaje, prowadzenie działalności zarezerwowanej dla prywatnej inicjatywy nie jest rolą samorządu, ale stymulowanie rynku i reagowanie na potrzeby mieszkańców – jak najbardziej tak.

 

Lokal jaki zabezpieczyło „miasto“ pod potencjalną gastronomię na Rynku jest całkiem pokaźny. Są to cztery pomieszczenia, korytarz i WC o łącznej powierzchni ponad 70 m². Do tego dochodzą dwie piwnice o powierzchni ponad 40 m².

 

– Osoby zainteresowane wynajęciem, zapraszamy do ratusza, do Wydziału Gospodarki Gruntami i Rolnictwa. Pani kierownik udzieli szerszych informacji. Można też  obejrzeć pomieszczenia. Na oferty czekamy do 15 stycznia 2019 – dodaje Burmistrz.

Przypomnijmy, że to nie jedyne działania podjęte przez władze miasta, które zmierzają do ożywienie rynku gastronomii i usług hotelarskich. Zagospodarowana zostanie bowiem okazała „kamienica Bendlewiczów“ stojąca przy narożniku ulic Krzyżowej i Kaliskiej. Spółka komunalna „Sport Pleszew“ otrzymała zadanie wstępnej adaptacji wnętrz na potrzeby restauracyjne i hotelowe (do stanu deweloperskiego). Później ma zostać podpisana umowa z operatorem, który dokończy adaptacji i wyposażenia wnętrz oraz poprowadzi tam hotel wraz z restauracją. W tym celu ma zostać podpisana wieloletnia umowa uwzględniająca z jednej strony nakłady spółki „Sport Pleszew“, z drugiej  – inwestycje poczynione przez operatora.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast