Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ ,,Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie”. Tylko 120 miejsc. Zarejestruj się
  • Powrót do strony głównej
  • News
  • Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ ,,Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie”. Tylko 120 miejsc. Zarejestruj się
28
09
2020
Plakat marszew. Zaproszenie na targi

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ ,,Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie”. Tylko 120 miejsc. Zarejestruj się

Dodane przez M. Konieczny 0

7 października 2020 Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, organizuje   na  terenie  Powiatowego  Zespołu Doradztwa Rolniczego  nr 7 w Marszewie

 

Wydarzenie poświęcone będzie pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł oraz uprawie kukurydzy.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w targach  po uprzednim zarejestrowaniu  się, gdyż z uwagi na ograniczenia wynikające  z zagrożenia występowaniem  wirusa  COVID-19 wydarzenie przewidywane jest dla 120 osób. Przy braku miejsc  istnieje możliwość  wirtualnego  udziału w imprezie  poprzez stronę  internetową WODR w Poznaniu i kanał YouTube.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO REJESTROWANIA SIĘ POD NUMEREM  TELEFONU  723 678 003

 

Hasło „Przyjazna energia w domu i zagrodzie” po raz dziewiąty towarzyszyć będzie targom jesiennym. Temat przewodni to energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym i domowym.

 

W ofercie wystawienniczej znajdą się panele fotowoltaiczne i solarne oraz inne nowoczesne rozwiązania dotyczące pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł . Podczas targów odbywać się będą konsultacje, wykłady  dotyczące efektywnego zarządzania energią, bilansu energii, niwelowania jej strat oraz uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i środowiskowych .

Kolejnym tematem poruszanym w  nowej edycji targów  są zagadnienia związane  z uprawą kukurydzy. W 2020 roku na polach demonstracyjnych w Marszewie wysiano 9 odmian  kukurydzy: 3 odmiany  hodowli PIONEER i 6 odmian  hodowli KWS Polska.

 

Zapraszamy na prezentację poletek kukurydzy jako rośliny potencjalnie energetycznej, połączona z wykładem przedstawicieli  hodowców poszczególnych odmian kukurydzy (KWS, Pioneer) .

Na stronie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu  będzie można  obejrzeć interesujące filmy dotyczące fotowoltaiki oraz prowadzonych poletek demonstracyjnych.

 

Podczas spotkania będzie  można  skorzystać  z konsultacji fachowców- doradców  WODR na poletkach demonstracyjnych.

 

Wszelkich dodatkowych  informacji udziela: Komisarz wystawy  Janusz Michałowicz,   tel. 723678031.

Plakat marszew. Zaproszenie na targi

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast