Honorowe tytuły rozdane!
12
02
2019

Honorowe tytuły rozdane!

Dodane przez Anna Bogacz 0

W piątek 8 lutego w kinie HEL odbyło się tradycyjne już pleszewskie Spotkanie Noworoczne 2019, podczas którego głoszono i wręczono honorowe tytuły za ubiegły rok. Uroczystość rozpoczęła się filmem podsumowującym ubiegły rok. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać wykonane inwestycje, zobaczyć przegląd imprez sportowych, kulturalnych i edukacyjnych czy wspomnieć obchody setnej rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości.

 

Następnie wręczono honorowe tytuły. Pleszewianinem Roku w wyniku głosowania mieszkańców i Honorowej Kapituły została Ewa Siekierska – Przewodnicząca Rady Programowej Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Aktywny działacz na rzecz seniorów. 2018 r. była inicjatorką i współorganizatorką pierwszej Pleszewskiej Senioriady, na którą pozyskała środki zewnętrzne. Dzięki temu ponad 300 seniorów z całego powiatu pleszewskiego uczestniczyło w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych. W ubiegłym roku koordynowała także projekt pleszewskiego UTW od nazwą „Powrót do zdrowia jest najcenniejszy”, dzięki któremu seniorzy skorzystali z zajęć rehabilitacyjnych, pilatesu czy aquaareobiku. Od trzech lat koordynuje ponadto zmagania w ramach Powiatowej Olimpiady Senioralnej integrując wszystkich seniorów z powiatu pleszewskiego. Angażuje się także w działalność Pleszewskiej Rady Seniorów.

 

Tytułem Biznesmena Roku 2018 Pleszewska Izba Gospodarcza utytułowała Tadeusza Stefaniaka – wieloletniego prezesa Pleszewskiego Centrum Medycznego. Rolnikiem/Ogrodnikiem Roku 2018 został Jan Noskowski z Brzezia uhonorowany przez Radę Powiatową Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Pleszewie. Na Rzemieślnika Roku 2018 Cech Rzemiosł Różnych w Pleszewie wybrał Lucjana Majchrzaka – mistrza w zawodzie elektryk.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew przyznał za ubiegły rok dwa tytuły Mecenas Pleszewskiej Kultury za szczególny wkład w rozwój, promocję i finansowanie kultury. Otrzymali go: Sławomir Moch – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pleszewie za wybudowanie profesjonalnej sali koncertowej oraz duet – Jacek Rabiak i Dawid Tomczak za organizację festiwalu muzyki elektronicznej Attractive Sound Festival.

 

 

Po raz trzeci została przyznana także statuetka „Pleszew – Miasto Otwarte”, a wraz z nią tytuł specjalny Miasta i Gminy Pleszew „Otwarty na Dobroczynność”, który powędrował do Sióstr Dominikanek z Broniszewic za działalność ponad podziałami, otwartość na drugiego człowieka i wybudowanie Domu Chłopaków. Dotychczas statuetkę otrzymali naukowcy otwarci na swoje miasto rodzinne: prof. Ryszard Wielebiński – wybitny radioastronom oraz prof. Bronisław Marciniak – chemik i były rektor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

 

 

Galę uświetniła występem Dominika Wojciechowska – wokalistka Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści – posłowie: Jerzy Kozłowski, Jarosław Urbaniak, Tomasz Ławniczak oraz senator Andrzej Wojtyła.

 

 

Spotkanie Noworoczne 2019 zakończyło się wspólnym bankietem w Muzeum Regionalnym.

 

Foto: P. Fehler

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast