Historyczne medale pleszewskich karateków
06
02
2018

Historyczne medale pleszewskich karateków

Dodane przez Anna Bogacz 0

Już w pierwszym dniu rywalizacji w Sochi po srebro sięgnęła Magdalena Godlewska, a brąz wywalczył Dawid Sobkowiak.

 

Miłą niespodziankę sprawiła przede wszystkim Magdalena Godlewska. Startująca w wadze +54 kg  Magda kapitalnie prezentowała się w kolejnych pojedynkach, zwyciężając Chorwatkę Petrę Nuić 1:0, Rosjankę Aleksandrę Meszkową 5:0 oraz Białorusinkę Darię Trebkę. W półfinale nasza zawodniczka stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Bułgarką Sanyą Petkovą, by ostatecznie wygrać 1:0.

 

Walka finałowa nie poszła po myśli Magdzie, która przegrała z Francuzką Ines Abid 0:8, ale i tak uzyskała życiowy i historyczny wynik dla Pleszewskiego Klubu Karate, zdobywając tytuł wicemistrzyni Europy kadetek w karate olimpijskim.

 

Pechowy początek miał Dawid Sobkowiak, staczając przegrany pojedynek w wadze +70 kg 0:3 z Rosjaninem Siergiejem Kalininem. Bardzo dobrze przygotowany rywal dał Sobkowiakowi miejsce w repasażach, a tam na Sobkowiaka nie było mocnych. Wygrane walki nad Niemcem Konstantinosem Papastergiosem 2:1, Madridem Babajewem z Estonii 2:0 i Izraelczykiem Nikolą Rogozarskim 6:0 pozwoliły Sobkowiakowi sięgnąć po brązowy medal Mistrzostw Europy.

 

W zawodach uczestniczyło także dwóch pleszewskich karateków Kacper i Filip Vogt. Kacper Vogt odpadł w eliminacjach w kumite juniorów -76kg po bardzo wyrównanej i zaciętej walce 0-2 z Achkouski Hlebem z Białorusi. Natomiast Filip Vogt w kumite U21 -75kg uległ 0-3 Jonasowi Friis-Petersenowi z Danii.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast