Gruzińskie widowisko w Pleszewie
11
02
2020

Gruzińskie widowisko w Pleszewie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Taniec, muzyka i pokazy pojedynków – takie przedstawienie zaprezentowali artyści podczas spektaklu „Narodowa Perła Gruzji”, który odbył się w pleszewskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

 

„Narodowa Pera Gruzji” to grupa artystów, która w poniedziałek 10 lutego zachwyciła pleszewską publiczność zgromadzoną w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Krzywoustego. Widzowie podziwiali gruzińską muzykę i tańce. Jeden z najsłynniejszych to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Były też zmysłowe tańce kobiece oraz ukazujące codzienne życie w Tbilisi. Zachwycającym był także taniec Osuri, w którym mężczyźni tańczą przed kobietami…na palcach. Najbardziej spektakularnym natomiast okazał się taniec z mieczami. To jeden z najbardziej archaicznych tańców kaukaskich choreograficznie przedstawiający szermiercze i zacięte pojedynki.

 

Pleszewscy widzowie oklaskiwali „Narodową Perłę Gruzji na stojąco”. Organizatorem koncertu była Agencja Brussa, współorganizatorami natomiast Dom Kultury w Plesewie i spółka Sport Pleszew.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast