Grodzisko ma boisko!
08
01
2021
Boisko w grodzisku - nawierzchnia sztuczna

Grodzisko ma boisko!

Dodane przez M. Konieczny 0
Boisko w grodzisku - nawierzchnia sztuczna

Grodzisko ma nowe boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. To kolejny taki obiekt na terenach wiejskich. – Kładziemy nacisk, by dzieci i młodzież z terenów wiejskich miały bezpośredni dostęp do sportu i rekreacji – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Grodzisko to kolejne sołectwo w gminie Pleszew, które doczekało się boiska sportowego. Nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią przystosowany jest do gry w piłkę nożną i siatkówkę. Budowa boiska o wymiarach 44 m x 24 m rozpoczęła się jeszcze w roku ubiegłym, prace zakończyły się 7 stycznia 2021 r. Obiekt jest ogrodzony, ma piłkochwyty, obok znajduje się parking i chodnik, dopełnieniem są ławki i stojaki na rowery.

 

Koszt budowy to ponad 563 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu Miasta i Gminy Pleszew. Inwestorem była spółka Sport Pleszew zajmująca się kompleksowo sportem w gminie Pleszew i zarządzaniem obiektami sportowymi.

 

W mieście większość osiedli posiada tego typu obiekty. – Teraz kładziemy nacisk, by dzieci i młodzież z terenów wiejskich miały bezpośredni dostęp do sportu i rekreacji. Nie zawsze możliwy jest dojazd do miasta. Aktywność fizyczna to podstawa prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Już za chwilę rusza budowa kolejnego boiska w Sowinie Błotnej, na które samorząd otrzymał dofinansowanie zewnętrzne – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

Boisko w grodzisku - nawierzchnia sztuczna
Boisko w grodzisku - nawierzchnia sztuczna

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast