Eliminacje miejsko-gminne halowej piłki nożnej drużyn OSP
29
11
2019

Eliminacje miejsko-gminne halowej piłki nożnej drużyn OSP

Dodane przez Anna Bogacz 0

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę listopada sala sportowa Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie była areną rywalizacji drużyn OSP z terenu Miasta i Gminy Pleszew w halową piłkę nożną. Do udziału w turnieju rangi eliminacji miejsko – gminnych przystąpiło 6 drużyn OSP: Bronów, Grodzisko, Kowalew, Pleszew, Rokutów i Zawidowice.

 

Turniej przeprowadzono z podziałem na dwie grupy, w których pojedynki toczyły się według zasady każdy z każdym. Ten poziom rywalizacji wyłonił po dwie drużyny zdobywców miejsc I i II, które awansowały do półfinałów. W dwóch meczach półfinałowych spotkały się drużyny OSP Pleszew z OSP Grodzisko oraz OSP Kowalew z OSP Bronów. Wynik pierwszego meczu 1:2 dla Grodziska, drugiego 0:5 dla Bronowa.

 

Zwycięzcy pojedynków półfinałowych zmierzyli się w walce o prymat w turnieju. Przypadł on w udziale, podobnie jak w roku ubiegłym, drużynie OSP Bronów, która po zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała drużynę OSP Grodzisko stosunkiem 1:0. Strażacy z Grodziska musieli więc zadowolić się kolejny rok z rzędu zajęciem miejsca II w  turnieju.

 

W pojedynku o miejsce III i IV zmierzyły się drużyny OSP Kowalew i OSP Pleszew. Tak jak przed rokiem także i teraz pojedynek stosunkiem bramek 4:2 na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy drużyny OSP Pleszew.

 

Zwycięzca turnieju drużyna OSP Bronów w trzecią niedzielę grudnia będzie bronić barw OSP Miasta i Gminy Pleszew na turnieju szczebla powiatowego w Gołuchowie. Życzymy powodzenia.

 

Turniej zakończyło wręczenie pucharów, nagrody rzeczowej dla każdej drużyny w postaci piłki i dyplomów ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, a ich wręczenia dokonali: wiceprezes ZOMiG ZOSP RP w Pleszewie dh Leszek Kołaski, Komendant Miejsko Gminny OSP – dh Waldemar Barański oraz współgospodarze turnieju – Prezes OSP Grodzisko Jagoda Kaniewska i Naczelnik OSP Rokutów Stefan Jurdziak.

 

Na zakończeniu uczestnicy spotkali się na wspólnym posiłku przygotowanym przez OSP Grodzisko i OSP Rokutów.

 

Info i zdjęcia: Sz. Wojtczak, OSP Kowalew

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast