Ekologiczna rywalizacja
12
10
2018

Ekologiczna rywalizacja

Dodane przez Anna Bogacz 0

5 października br. odbył się XXIV Rajd Ekologiczny po Ziemi Pleszewskiej. Do rywalizacji przystąpiło około 200 uczniów podzielonych na 12 drużyn, które wyruszyły ze szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew. Drużyny pokonując wybraną przez siebie trasę sprzątały oraz segregowały odpady. O godzinie 11.00 wszystkie zespoły spotkały się w wigwamie w pleszewskich Plantach.  Tradycyjnie w tym miejscu odbyły się zmagania drużyn w zadaniach rajdowych. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu geografii, ekologii czy pierwszej pomocy, brali także udział w konkurencjach sprawnościowych.

 

Podczas tegorocznego rajdu każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać ekologiczną torbę na zakupy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, najlepszą drużyną okazały się Taczanowskie Maczki ze Szkoły Podstawowej w Taczanowie Drugim, za nimi uplasowały się Dzikie Ryjówki  z pleszewskiej Trójki, a na najniższym stopniu podium stanęły wspólnie „Pomidorki” z Lenartowic oraz Sowiniaki ze Szkoły Podstawowej w Sowinie Błotnej.

 

Impreza była organizowana przez Spółkę Sport Pleszew, Referat Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Pleszew, Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie oraz Dom Kultury w Pleszewie.

 

Poniżej lista zwycięzców:

 1. Taczanowskie Maczki
 2. Dzikie Ryjówki
 3. Pomidorki

Sowiniaki

 1. Bronki
 2. Ekogroszki
 3. Ekstra Bomby
 4. Eko-kluchy
 5. Eko biedronki
 6. Ekolaski
 7. Szatany z VIII klasy
 8. Prestiżowe śmieci

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast