Dzień dziecka ze zdrowiem w tle
05
06
2018

Dzień dziecka ze zdrowiem w tle

Dodane przez Anna Bogacz 0

Festyn z okazji Dnia Dziecka jak co roku odbył się w pleszewskim Parku Miejskim. Na scenie prezentowali swoje talenty uczniowie pleszewskich szkół i przedszkoli: śpiewali, recytowali, tańczyli i pokazywali swoje aktorskie umiejętności. Wystąpili także tancerze ze Studia Tańca FRAJDA.

 

Najmłodsi mogli wziąć udział w grze zadaniowej i zostać Mistrzem zdrowego stylu życia. Ich zadaniem było zaliczenie pięciu prozdrowotnych wyzwań, m. in. Skomponować swoje własne drugie śniadanie w formie zdrowego Musli, ułożyć piramidę żywieniową, a także sprawdzić, ile cukru zawierają produkty, które spożywamy na co dzień. Jednym ze stanowisk była Dzielnica Rodzica, gdzie najmłodsi sprawdzali, w jakie gry bawili się ich rodzice czy dziadkowie. Dzieci, które zaliczyły grę, wzięły udział w konkursie z nagrodami, a główną był rower ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

 

Stanowiska w grze zadaniowej przygotowali i obsługiwali: Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, Młodzieżowa Rada Pleszewa oraz Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

 

Podczas festynu ogłoszono także wyniki Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2018”. Nagrody i dyplomy wręczył Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

 

Nie zabrakło innych ciekawych festynowych atrakcji i animacji przygotowanych m.in. przez pleszewskich wolontariuszy. W Parku Miejskim gościła także Ochotnicza Straż Pożarna w Pleszewie.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast