Dwa medale pleszewskich karateków
27
11
2017

Dwa medale pleszewskich karateków

Dodane przez Anna Bogacz 0

W zawodach udział wzięła Polska Kadra Narodowa, która potraktowała turniej jako jeden z ważnych startów przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się  w Soczi w 2018 r.

 

Pleszewski Klub Karate reprezentowało 5 zawodników: Marta Michalewicz, Magdalena Godlewska, Dawid Sobkowiak, Kacper i Filip Vogt.

 

Efektem startu w turnieju w Wenecji to 2 medale: złoty Dawida Sobkowiaka i brąz Filip Vogta oraz jedno 5 miejsce Magdaleny Godlewskiej.

 

Bardzo wielkie osiągnięcie zanotował Dawid Sobkowiak, który stanął na najwyższym podium w kumite kadetów +70 kg. W drodze po złoty medal pokonał czterech rywali: Austriaka Sebastiana Schutza, dwóch Włochów Niccolo Mariottii i Fancesco oraz w finale Japończyka Maemoto Kanta 6-3.  Na najniższym podium stanął Filip Vogt w kumite U21 -75 kg pokonując kolejno w eliminacjach Anglika Mitchella Thorpe, dwoje zawodników włoskich: Lauria Fabrizio, Guarguaglini Alessi, by w walce o finał ulec Włochowi  Antonio Di Stefanio. W walce repasażowej bezpośrednio o medal brązowy pokonał Włocha Marco Pedemonti 9-1.

 

Piąte miejsce zajęła Magdalena Godlewska w kumite kadetek +54 kg, która w bezpośredniej walce o brąz uległa zawodniczce Włoch. Kacper Vogt startował w kumite juniorów -76 kg, jego efektem były 2 wygrane walki. W zawodach w Wenecji uczestniczyła jeszcze Marta Michalewicz, która startowała w kumite juniorek -59 kg wygrywając jedna walkę.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast