Droga Pleszew-Tomaszew-Korzkwy z dofinansowaniem
15
05
2019

Droga Pleszew-Tomaszew-Korzkwy z dofinansowaniem

Dodane przez Anna Bogacz 0

Przetarg rozstrzygnięty. Prace związane z modernizacją kanalizacji już ruszyły. Jest rządowe dofinansowanie. Przebudowana droga z Pleszewa do Korzkiew ma być gotowa na koniec października.

 

Kompleksowe remonty w północno-zachodniej części Miasta i Gminy Pleszew trwają od kilku miesięcy. Wykonano już kanalizację sanitarną w Kowalewie i Korzkwach. Teraz czas na kolejny etap czyli remont drogi Pleszew – Tomaszew – Korzkwy. Prace już trwają.

 

Roboty budowalne obejmą odcinek od ul. Zachodniej w Pleszewie czyli całą ulicę Szenica aż do granic miasta i dalej przez miejscowości Tomaszew i Korzkwy do skrzyżowania z drogą powiatową. Łącznie ponad 2,8 km.  Jezdnia będzie poszerzona do 6 m, a przy niej powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto w Korzkwach na odcinku ponad 2 km do ul. Zachodniej zbudowane będzie nowe oświetlenie. Całości remontu dopełnią nowe nasadzenia drzew – 287 sztuk lip o wysokości od 1,80 do 2,20 cm.

 

W wyniku przetargu modernizację wykona firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna. Koszt to ponad 6,6 mln zł, z czego 50% środków pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast