Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich z atrakcyjną ofertą dla seniorów
22
02
2021
Zadjecie przedstawia seniorów siedzących na trawniku

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich z atrakcyjną ofertą dla seniorów

Dodane przez M. Konieczny 0

Zapraszamy Seniorów na bezpłatne warsztaty do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie na ul. B. Krzywoustego 3.

W roku kalendarzowym 2021 przygotowaliśmy nową ofertę oraz zasady korzystania z budynku wynikające z sytuacji epidemicznej, które przedstawiamy poniżej. Ofertę kierujemy do Seniorów z Miasta i Gminy Pleszew.

Warsztaty dla Seniorów

W marcu planujemy cykl spotkań w ramach “Edukacji ekologicznej”:

5 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

● “Segregacja śmieci”- to warsztat na który zapraszamy każdego Seniora. Podczas lekcji szczegółowo umówione zostaną wszystkie frakcje obowiązujące mieszkańców Gminy Pleszew. Porozmawiamy o tzw. “trudnych śmieciach”. Dodatkowo przedstawimy zasady nowej dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej plastiku oraz opowiemy o recyclingu. Uczestnicy warsztatu otrzymają kosz na segregację odpadów “Bio kuchennych”.

19 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

● “Woskowijki”- plastik otacza nas wszędzie, dlatego podczas tego warsztatu stworzymy materiał, którym można zastąpić papier do pakowania, folie aluminiową czy plastikowe pudełko na żywność. W tym naturalnym materiale można przechowywać i przewozić bezpiecznie żywność. Każdy uczestnik stworzoną woskowijkę zabierze ze sobą do domu oraz zdobędzie wiedzę na temat minimalizowania produkcji plastiku na planecie.

Cykl spotkań w ramach “Treningu umysłu”:

10 marca (środa) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

● “Z zeszytami ćwiczeń, aplikacjami na smartfon”- podczas spotkania wykonywać będziemy różnego rodzaju i trudności, ćwiczenia wzmacniające pamięć, koncentracje, pobudzające zarówno prawą jak i lewą półkule mózgu. Podczas spotkania korzystać będziemy zarówno z podręczników, które zabezpieczyliśmy dla uczestników, zadań i zabaw oraz uczyć będziemy korzystania z dedykowanych aplikacji na telefon typu smartfon czy tablet.

26 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

● “Z grami planszowymi, karcianymi, stolikowymi”- podczas spotkania będziemy korzystać z różnorodnych gier planszowych, uczyć się czytania zasad, reguł, ale też “bawić się” korzystając z gier rozrywkowych, a nie tylko wzmacniających pamięć, koncentrację czy kreatywność. Jest to również dobry sposób na integrację, poznawanie nowych ludzi i zdrową rywalizację.

OTWIERAMY CZWARTKOWĄ KAWIARNIĘ W CWIO

Bezpłatna “Czwartkowa Kawiarnia w CWIO” w każdy czwartek od 12.00 do 14.00 serwujemy kawę, herbatę i coś słodkiego.
Do kawiarni może przyjść każdy, również ze znajomym czy sąsiadem, po uprzednim telefonicznym zarezerwowaniu miejsca (max 6 osób podczas spotkania). Rezerwacji można dokonać pod nr: +48 519 555 974

Zasady zapisów na warsztaty:
● z warsztatów może skorzystać 6 osób (w każdej grupie)
● na warsztaty i spotkania należy zapisać się u Emilii Golińskiej- Animatorki CWIO pod numerem: +48 519 555 974
● Więcej informacji również można otrzymać dzwoniąc na powyższy numer

Zasady korzystania z budynku oraz związane z działalnością CWIO:
● do budynku wchodzimy w maseczkach lub przyłbicach
● obowiązuje dezynfekcja rąk
● uczestnicy zajmują miejsca wskazane przez prowadzącego
● uczestnicy warsztatów przybywając na warsztaty zaświadczają, że nie chorują na Covid-19, nie przebywają na kwarantannie oraz nie mieszkają z osobą i nie spotykały się z osobą przebywającą na kwarantannie.
● pomieszczania w CWIO są dezynfekowane

Oferta CWIO realizowana jest w ramach zadania publicznego “Prowadzenie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie” współfinansowanego przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, a realizowana przez Fundację ANIMACJA z Pleszewa.

Zapisy na warsztaty, spotkania oraz więcej informacji udziela Emilia Golińska: +48519555974 lub e-mailowo: emilia.animacja@gmail.com

Koordynatorem Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich jest Lucyna Roszak
kontakt: +48 664054396, e-mail: lucy.animacja@gmail.com

Wprowadził: M. Konieczny

 
Wielkość czcionki
Kontrast