Burmistrz zabiera seniorów na półkolonie
28
06
2021
Seniorzy wykonujący rękodzieło

Burmistrz zabiera seniorów na półkolonie

Dodane przez M. Konieczny 0

Letnie półkolonie to oferta dla dzieci? Niekoniecznie. W Pleszewie  odbędą się letnie zajęcia dla seniorów 60 +. Zapisy już trwają.

 

Ciekawe zajęcia warsztatowe, rekreacja, rozrywka oraz wyżywienie. To wszystko czeka na seniorów z Miasta i Gminy Pleszew w czasie dwóch tygodniowych turnusów. Uczestnicy nie muszą też się martwić o transport. Codziennie autobus zabierze każdego spod domu i odwiezie z powrotem. Uczestnictwo jest bezpłatne, a wszyscy zostaną objęci dodatkowym ubezpieczeniem.

 

Co zatem dokładnie znajduje się w ofercie? Jest ona bardzo bogata, a wśród propozycji można wymienić m.in.: warsztaty artystyczne, ćwiczenia pamięci, wykłady dedykowane wielkopolskiej turystyce, grę miejską, dzień historyczny, przejazd kolejką wąskotorową, zajęcia sportowe, seans kinowy, grillowanie przy muzyce.

 

– Półkolonie kojarzą się z dzieciństwem i radością. Chcemy aby nasi seniorzy mogli powrócić w jakimś sensie do tych najbardziej radosnych lat i jednocześnie wyrwali się z domów, szczególnie że nie każdy może sobie pozwolić na jakiś dłuższy wyjazd. W pewien sposób będzie to też dobra przeciwwaga dla minionego półtora roku, który wiele osób spędziło w izolacji spowodowanej epidemią. Mamy bardzo intrygujący program i ciekawą kadrę. Taka oferta dla seniorów to z pewnością innowacja w kraju, która na stałe wejdzie do kalendarza naszych działań – tłumaczy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Izabela Świątek.

 

Aby wziąć udział w półkoloniach senioralnych należy zapisać się u pani Mariki Włodarczyk – telefon 570 048 578 z Pleszewskiego Centrum Wolontariatu.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast