Burmistrz gościł zdobywcę historycznego medalu
08
11
2019

Burmistrz gościł zdobywcę historycznego medalu

Dodane przez Anna Bogacz 0

Dawid Sobkowiak to 17-letni uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie i zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate. Pod koniec października wraz z reprezentacją Polski pojechał na Mistrzostwa Świata Karate WKF do Chile. Odniósł tam spektakularny sukces. Zdobył brąz, który jest pierwszym – a więc historycznym – medalem dla Polski w kategorii juniorów +76 kg.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew gościł młodego sportowca w ratuszu. Dawidowi towarzyszyli rodzice – Monika i Zbigniew Sobkowiakowie, którzy mają ogromny wkład w sukces syna. Zorganizowali publiczną zbiórkę pieniędzy, by Dawid mógł wziąć udział w zawodach. To jego pierwsze mistrzostwa świata i od razu zakończone spektakularnym sukcesem. Na spotkaniu obecni byli także Bartłomiej Sołtysiak – trener oraz Józef Sołtysiak – prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

 

– W mistrzostwach brała udział światowa czołówka karateków. Nie było łatwo wywalczyć medal – przyznał Dawid Sobkowiak w rozmowie z burmistrzem. – Dawid ma ta przewagę nad innymi zawodnikami, że świetnie radzi sobie z psychiką podczas zawodów i daje z siebie wszystko – podsumował Bartłomiej Sołtysiak, który trenuje sportowca od 10 lat. Dawid najpierw wygrał walki eliminacyjne z reprezentantami Boliwii, Bułgarii i Chorwacji. W półfinale uległ zawodnikowi gospodarzy, ale w walce o brąz w tzw. „małym finale” pokonał reprezentanta Słowacji 2:0.

 

Dawid Sobkowiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych karateków młodego pokolenia w Polsce i chluba Pleszewskiego Klubu Karate. Regularnie zdobywa medale zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast