Brzezie i Kowalew czyli kolejne koncerty w kościołach
09
09
2019

Brzezie i Kowalew czyli kolejne koncerty w kościołach

Dodane przez Anna Bogacz 0

Kościół pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Brzeziu oraz kościół pw. Św. Bartłomieja w Kowalewie to świątynie, w których w minioną niedzielę 8 września odbyły się kolejne koncerty w ramach projektu „Muzyka w kościelnej nawie”.

 

Przypomnijmy, że cykl koncertów w kościołach na terenie Gminy Pleszew pod nazwą „Muzyka w kościelnej nawie” organizuje Dom Kultury w Pleszewie przy współpracy z pleszewską Szkołą Muzyczną i Agencją Artystyczną „MAKart”. – Do tej pory koncerty odbywały się w kościołach miejskich, np. z okazji Dnia Papieskiego. Po rozmowach z proboszczami parafii całej gminy Pleszew powstał projekt, dzięki któremu muzyka klasyczna dotrze do szerszej grupy odbiorców – tłumaczy Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

 

W niedzielę 8 września projekt zawitał do kościołów w Brzeziu i Kowalewie. Wystąpili: Agnieszka Wichłacz – sopran, Anna Papierz – wiolonczela barokowa, Monika Woźniak – klawesyn, Maria Plucińska – obój barokowy i Franciszek Bielak – obój d’amore. Mieszkańcy usłyszeli m.in. J.S.Bacha czy J. Pachelbela.

 

Kolejne koncerty odbędą się 29 września w kościołach w Grodzisku i Lenartowicach. Cykl „Muzyki w kościelnej nawie” zamknie Koncert Papieski ku czci św. Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pleszew, który odbędzie się tradycyjnie w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie.

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Wprowadził: Anna Bogacz

 
Wielkość czcionki
Kontrast