Bilet kupisz online!
29
03
2018

Bilet kupisz online!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Już w drugi dzień Świąt Wielkanocnych ruszy system, dzięki któremu widzowie będą mogli kupić lub zarezerwować bilet do kina HEL przez Internet. Pozwala na to nowo zakupiony elektroniczny system, który kosztował 37 tys. zł. Dom Kultury uzyskał 16,5 tys. dofinansowania projektu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

System będzie zintegrowany ze stroną internetową kina www.kinohel.pl. Pozwoli na zakup lub rezerwację biletów bez konieczności zakładania konta, a jedynie za pomocą prostego formularza, w którym trzeba wpisać imię i nazwisko, adres mailowy i nr telefonu. – Dane osobowe klienta będą zabezpieczone zgodnie z przepisami prawa. Za bilet natomiast zapłacimy za pomocą bankowości elektronicznej, kart kredytowych czy aplikacji mobilnych najpopularniejszych banków – tłumaczy Mariusz Szymczak – dyrektor Domu Kultury w Pleszewie.

 

System będzie dostępny także w wersji mobilnej (na smartfonie lub tablecie). Za bilet będzie można zapłacić telefonem. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy w pleszewskim kinie HEL można także płacić kartą płatniczą.

 

– To kolejny etap udoskonalania naszego kina – mówi Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. – Przypomnę, że kilka lat temu sala kinowa przeszła gruntowny remont, w 2012 r. nastąpiła digitalizacja, wymieniono ekran. Teraz usprawniamy system sprzedaży biletów, co znacznie ułatwi dostęp do kina. Unikniemy długich kolejek, zwłaszcza po bilet na kinowe premiery. Arkadiusz Ptak dodał, że z roku na rok widzów przybywa. Po pierwszym remoncie kina rocznie kino odwiedzało ok. 7,6 tys. widzów, w ubiegłym roku było ich już niemal 24 tys.

 

To nie koniec inwestycji. Kolejne niebawem, m.in. remont projektorni, wymiana ekranu, zakup świateł estradowych ze środków z Budżetu Obywatelskiego. Dom Kultury złożył także wniosek do Ministerstwa Kulty na kolejne inwestycje, które tym razem obejmą sam budynek – remont dachu, ocieplenie budynku itp.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast