7TH Central Poland Open Grand Prix Karate WKF5-6.06.2021 Pleszew – turniej Rankingowy Polskiej Unii Karate.
  • Powrót do strony głównej
  • News
  • 7TH Central Poland Open Grand Prix Karate WKF5-6.06.2021 Pleszew – turniej Rankingowy Polskiej Unii Karate.
09
06
2021
Zdjecie przedstawia uczestników turnieju

7TH Central Poland Open Grand Prix Karate WKF5-6.06.2021 Pleszew – turniej Rankingowy Polskiej Unii Karate.

Dodane przez M. Konieczny 0

Dużym sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się dwudniowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate w Pleszewie.

 

W turnieju wystąpiło ponad 500 zawodników z 63 klubów z 4 krajów. W zawodach wystąpiło kilku czołowych zawodników Europy i świata: Dawid Sobkowiak PKK Pleszew (brąz MŚ Chile 2019 i brąz Rosja 2018), Magdalena Godlewska PKK Pleszew (srebro ME Rosja 2018, 5 miejsce ME Dania 2019, 5 miejsce Węgry 2020) oraz Szewczyk Olimp Łódź (ME Rosja 2018), Michał Florczak 7 miejsce na ME w Budapeszcie.

 

Klasyfikacje medalową wygrał Pleszewski Klub Karate z dorobkiem 21 medali w tym 10 złotych 3 srebrne i 8 brązowych przed Budokanem Wrocław także 21 krążków w tym 10 złotych 2 srebrne i 9 brązowych.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Florczak zdobywca 3 złotych medali. Po dwa złote medale wywalczyli: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska oraz Dawid Sobkowiak.

 

Medalistami PKK Pleszew zostali:

– Michał Florczak 3 złoto (U18 -76kg i U18 open oraz U21 -75kg)

– Julia Grzelak 2 złoto (U18 -48kg i U18 open) oraz brąz (U21 -50kg),

– Magdalena Godlewska 2 złoto (U21 -61kg i U21 open),

– Dawid Sobkowiak 2 złote (U21 -84kg i U21 open),

– Jan Podolski 1 złoto (U14 open) oraz 2 brąz (U18 -52kg oraz U14 -50kg),

– Wiktoria Wolniak srebro (U14 -50kg) oraz brąz (U16 -47kg),

– Bartosz Jagła srebro (U10 -30kg),

– Maja Kolanowska srebro (U14 -40kg),

– Aleksandra Rataj brąz (U14 -50kg)

– Dawid Wojtczak brąz (U14 -50kg),

– Antoni Skiba brąz (U12 -30lg),

– Paweł Spychalski brąz (U21 -75kg).

 

Pozostali uczestnicy turnieju z PKK Pleszew: Cezary Jóźwiak (5 miejsce), Aleksander Urbaniak (5 miejsce), Magdalena Welke (5 miejsce), Pestka Stanisław (5 miejsce), Pestka Wojciech (5 miejsce) oraz Kacper Joachimiak, Sylwester Kapała, Wiktoria Jopek, Jakub Konowalczyk, Szymon Perz, Jakub Sworek, Oliwia Szczepaniak.

 

Kierujemy podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się to sukcesu organizacyjnego turnieju a przede wszystkim:

– Urząd Miasta i Gminy Pleszew,

– Sport Pleszew Spółka z o.o.,

– Bank Spółdzielczy w Pleszewie,

– Spomasz Pleszew Spółka S.A.,

– SportData Polska,

– Anitex Anita Serba,

– Stowarzyszenie Wolontariat ZST Pleszew,

– Propeller Jarosław Śmigielski,

– Pan Piotr Godlewski,

– Firma Musicmedia-Net Radosław Michalewicz Kościan.

 

 

Tekst i zdjęcie: Józef Sołtysiak

Zdjecie przedstawia uczestników turnieju

Zawody miały bardzo profesjonalną oprawę.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast