21 Budapeszt Open Karate WKF 8-9.09.2018 Budapeszt Węgry. Dwa medale wychowanków braci Sołtysiaków.
13
09
2018

21 Budapeszt Open Karate WKF 8-9.09.2018 Budapeszt Węgry. Dwa medale wychowanków braci Sołtysiaków.

Dodane przez M. Konieczny 0

W Budapeszcie wzięło udział ponad 1200 zawodników z 185 kluby z 37 państw w tym dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt, Konrad Tanaś i Bartłomiej Sołtysiak.

 

Relacja Józefa Sołtysiaka

 

W bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli dwa medale.

Magdalena Godlewska pokonała w eliminacjach w kumite juniorek -59kg Dunkę Clarę List 8-0, Czeszkę Nikolę Berkovą , Słowaczkę Zoję Zimnikovavą 2-0. W półfinale uległa w walce o finał Estonce Marcie Ossipovej 0-3. W walce repasażowej o brązowy medal pokonała Dunkę Sarah Aakerman2-1.

 

Natomiast Dawid Sobkowiak w drodze po medal w kumite juniorów +76kg pokonał Słoweńca Aleksa Klobasa 5-0, Rumuna Bence Eles 1-0 oraz w półfinale Węgra Daniela Franco 7-0. W finale Sobkowiak musiał uznać wyższość Słowaka Tomasha Kosę. Zawodnik ze Słowacji to 2 w rankingu na światowych listach WKF.

 

O prawdziwym pechu muszą mówić bracia Kacper i Filip Vogt, którzy zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach.

Kacper Vogt w walce o brązowy medal w kumite juniorów -76kg uległ przez dyskwalifikację ze Słowakiem Danielem Bagito.

Filip Vogt w walce o brązowy medal w kumite U21 -75kg na kilka sekund przed końcem walki prowadził 2-0 z Estończykiem Erikiem Tolp by przegrać 3-2 w ostatniej sekundzie.

Filip Vogt zajął także piąte miejsce w kumite seniorów -75kg przegrywając z Czechem Peterem Kubickim 1-0.

 

Marta Michalewicz zajęła siódme miejsce w kumite juniorek -59kg staczają w eliminacjach 2 walki. Pierwszą wygrana z Dunką Zofią Larsen 2-0. W kolejnej uległa Rosjance Annie Chernyshevą z późniejszą zwyciężczynią tej konkurencji. W repasażach Marta w pierwszej walce pokonała Węgierkę Zofię Szilagyi 3-0. W kolejnej uległa Słowaczce Laurze Palinkasovej plasując się ostatecznie na siódmym miejscu.

 

Konrad Tanaś w kumite U21 -60kg zajął siódme miejsce. W walce eliminacyjne uległ z późniejszym zwycięzcą Węgrem Peterem Feherem. W walce eliminacyjne w pierwszej walce pokonał Ukraińca Saveliya Lobanova. W kolejnej uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie 1-1 zawodnikowi Jakubowi Słocie z Budokanu Wrocław.

 

Julia Grzelak kumite kadetek -47kg oraz Michał kumite kadetów -57kg odpadli w eliminacjach. Bartłomiej Sołtysiak wystąpił w kumite seniorów +84kg staczając 2 walki pierwszą wygrana z Rosjaninem Maksimem Gorbatko. W drugiej przegranej przez wskazanie sędziowskie 3-2 przy stanie 1-1.

 

Wyniki PKK Pleszew:

– Magdalena Godlewska – brązowy medal w kumite juniorek -59kg,
– Dawid Sobkowiak- srebrny medal w kumite juniorów +76kg,
– Kacper Vogt – piąte miejsce w kumite juniorów -76kg,
– Filip Vogta – piąte miejsce w kumite U21 -75kg oraz w kumite seniorów -75kg,
– Marta Michalewicz – siódme miejsce w kumite juniorek -59kg,
– Konrad Tanaś – siódme miejsce w kumite U21 -60kg,

 

Trener Bartłomiej Sołtysiak

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast