09
09
2015

Nauka przynosi korzyści

Dodane przez Anna Bogacz 0

„Basen za średnią” to akcja Miasta i Gminy Pleszew organizowana w wakacje już po raz trzeci. Uczniowie szkół prowadzonych przez samorząd za dobre wyniki w szkole nagradzani są  darmowymi wejściami na basen. W tym roku swoimi świadectwami pochwaliło się niemal 1000 uczniów.

Program „Basen za średnią” już po raz trzeci realizuje Miasto i Gmina  Pleszew oraz spółka Sport Pleszew. Uczniowie ze szkół podstawowych i średnich prowadzonych przez pleszewski samorząd, którzy uzyskali dobre lub bardzo dobre wyniki w kończącym się właśnie roku szkolnym, mogli skorzystać z darmowych wejść na baseny w Parku Wodnym „Planty”.

Akcja trwała przez całe wakacje i cieszyła się ogromną popularnością. Swoje szkolne świadectwo – bo to ono było dokumentem przyznającym darmowy karnet – okazało w kasie Parku Wodnego „Planty” dokładnie 942 uczniów. Liczba darmowych godzin na basenie zależała od średniej ocen:

– średnia ocen powyżej 4,00 – 3 wejścia godzinne

– średnia ocen powyżej 4,50 – 4 wejścia godzinne

– średnia ocen powyżej 5,00 – 5 wejść godzinnych

Tym sposobem pleszewski aquapark w ramach akcji wydał niemal 4 tys. godzin. W praktyce dzieci i młodzież wykorzystała ich 1683, co oznacza, że z programu „Basen za średnią” skorzystało 44% uczniów. Jak widać, nauka i ciężka praca procentuje!

 

 

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast