Najlepsi odebrali nagrody z rąk Burmistrza

W Pleszewie obchodzono Miejsko-Gminny Dzień Edukacji. Podczas uroczystości w Zajezdni Kultury nagrodzono dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli. Burmistrz przyjął także ślubowanie od nowych nauczycieli mianowanych.

Tradycyjnie z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Pleszewie organizowane są uroczyste obchody Miejsko-Gminnego Dnia Edukacji. Tegoroczna uroczystość zgromadziła
w murach Zajezdni Kultury dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświatowych, a także zaproszonych gości, by wspólnie świętować sukcesy i nagrodzić najlepszych.

Podczas uroczystości gości przywitał Burmistrz Pleszewa – Arkadiusz Ptak, który w swojej przemowie podziękował za zaangażowanie kadry pedagogicznej i owocną współpracę, której głównym celem jest wyrównywanie różnic materialnych, społecznych i kulturowych dzieci
i młodzieży. Może być doskonale wyposażona szkoła, może być super wyremontowana placówka – natomiast jeśli nie będzie tam nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, którzy z pasją podchodzą do zawodu – wszelkiego rodzaju nakłady finansowe nie są efektywne – mówił włodarz Pleszewa dziękując wszystkim za trud pracy.

Do Zajezdni Kultury przybyły także związane z edukacją Panie – Violetta Słupianek, dyrektor Kuratorium Oświaty z delegatury w Kaliszu oraz Beata Roszak, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pleszewie. Dziękując za ciężką pracę wykonywaną każdego dnia na rzecz kształcenia młodego pokolenia, życzyły spełnienia marzeń i realizacji swoich planów na przyszłość. Jesteście tymi, którzy wkładają mnóstwo serca w to, żeby wasi uczniowie uzyskiwali wszystko to, co najlepsze – za to bardzo serdecznie dziękuję. – przekazała Violetta Słupianek.

Podczas uroczystości nowi nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie, które przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak. Wspólnie ze swoją zastępczynią Izabelą Świątek wręczyli także nagrody Burmistrza MiG Pleszew dla dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew. Swoje wyróżnienia i nagrody przyznali również dyrektorzy poszczególnych jednostek. Gospodarzem tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej w Pleszewie był Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie.