Na łyżwy do Pleszewa już wkrótce

W Pleszewie powstanie nowa atrakcja. W okresie zimowym na terenie Stadionu Miejskiego stanie lodowisko z całą infrastrukturą techniczną. Z nowego miejsca będzie można korzystać przez kilka miesięcy.

Władze Pleszewa nieustannie czynią starania, aby zapewnić dobrą jakość życia w mieście. Unowocześniane są placówki edukacyjne, rozwijana jest mobilność miejska, wzrasta poziom służby zdrowia, a dodatkowo powstają nowe miejsca sportu i rekreacji. Nową inicjatywą samorządu jest organizacja typowo zimowej atrakcji. Na terenie Stadionu Miejskiego stanie lodowisko wraz z całą infrastrukturą, wypożyczalnią łyżew i dodatkowymi atrakcjami. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom i nie tylko – wysoki poziom rozrywki.

Lodowisko o powierzchni 600 m2 ma powstać w sąsiedztwie skateparku i strefy street workout. Lodowisko stanie czasowo i będziemy je wynajmować. Obecnie trwa przetarg, który ogłoszony został przez Sport Pleszew. – informuje Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew. Oprócz samej płyty z urządzeniami chłodniczymi i maszynami do konserwacji, na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew w pełnej rozmiarówce. Czas spędzany na jeździe na łyżwach umilać będzie płynąca z głośników muzyka, a dodatkowo możliwy będzie zakup ciepłych napojów. Dla najmłodszych i początkujących łyżwiarzy dostępne będą „pingwinki” do nauki jazdy.

Lodowisko w Pleszewie będzie działać przez 7 dni w tygodniu w okresie od 9 grudnia do 3 marca 2024 r., aby umożliwić dzieciom i młodzieży aktywne spędzanie czasu m.in. podczas przerwy świątecznej oraz ferii zimowych.

Teren Stadionu Miejskiego, na którym stanie sezonowe lodowisko miejskie.