Mistrzostwa i wicemistrzostwo dla Pleszewskiego Klubu Karate

W Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Trzykrotnie na podium mistrzostw stawali reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Dwoje z nich wywalczyło tytuły mistrzowskie.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski w Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Sześcioro walczyło o medale, a sukces odniosło troje z nich. Dominację w swoich kategoriach potwierdzili Magdalena Godlewska, która pokonała w finale Milenę Urbanik 4:0 oraz Michał Florczak, który w kategorii kumite U21 – 84kg zwyciężył w finale 5:0. Tym sposobem zdobyli mistrzostwo Polski w swoich kategoriach.

Dużą niespodziankę sprawił Paweł Spychalski, który zdobył wicemistrzostwo Polski w kumite U21 – 75kg. Ponadto w zawodach udział wzięli Jakub Borowczyk w kumite juniorów -61kg, Jan Podolski w kumite kadetów -57kg oraz Dawid Wojtczak w kumite kadetów -63kg.

Pleszewski Klub Karate zajął 10 miejsce w klasyfikacji medalowej. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 klubów.

Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate stoi na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w Karate w Wejherowie

Podium uczestników Mistrzostw Polski w Karate w Wejherowie i zawodniczka PKK Pleszew na najwyższym stopniu podium

walka podczas Mistrzostw Polski w Karate w Wejherowie

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski w Karate w Wejherowie