Kolejne Złote Pary odznaczone

Ostatnia grupa małżonków ślubujących w 1974 roku spotkała się w ratuszu. Jubileuszowe pary odebrały zaległe medale Prezydenta RP od burmistrza. Przy okazji opowiedzieli o swojej półwiecznej przygodzie.

Złote Gody to piękne uroczystości corocznie świętowane w Mieście i Gminie Pleszew. Jubileusze 50-lecia małżeństwa to spotkania, podczas których burmistrz wręcza medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, a pary wspominają, jak się poznały i jak potoczyła się ich półwieczna historia. Emocji przy tym nie brakuje.

W tym roku w Pleszewie świętowali małżonkowie, którzy pobrali się w 1974 r. Ze względu na specjalne procedury przy występowaniu o nadanie odznaczenia, jubileusze musieliśmy nieco opóźnić. W efekcie medale odbierają pary, które Złote Gody świętowały w 2024 roku – tłumaczy Beata Bilińska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pleszewie. Ostatnia grupa jubilatów pojawiła się u burmistrza MiG Pleszew, by odebrać zaległe medale. Była to również okazja do opowiedzenia o swoich półwiecznych przeżyciach i przygodach.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, w zależności od procesu przyznawania medali, odznaczenia odbiorą kolejne pary. Tym razem te, które ślubowały w 1975 roku.