Biegiem policzyli się z cukrzycą

się z cukrzycą, który Pleszewianie uwielbiają. W tym roku na linii startu koleżeńskiego biegu pojawiło się ponad 350 zawodników. Ich ogromne, czerwone serca pomogły w walce z cukrzycą.

Pleszew jak co roku dołączył do grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Poza wieloma atrakcjami toczącymi się już od kilku dni, odbył się tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Pleszewscy biegacze nie zawiedli i stawili się liczną grupą na linii startu. Jako że bieg był koleżeński bez pomiaru czasu spora grupa w ramach wsparcia wybrała się na spacer z dziećmi, psem czy z kijkami do nordic walking.

Liczna grupa, ogromne wsparcie i wspaniała atmosfera towarzyszyła jak co roku biegowi. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę – podsumowują organizatorzy biegu. W sumie w biegu wzięło udział ponad 350 osób, które po wysiłku mogły liczyć na coś ciepłego do picia, słodkie przekąski, a przy odrobinie szczęścia nagrodę rzeczową.

Równocześnie w kręgielni Parku Wodnego „Planty” o najmłodszych dbali wolontariusze z Centrum Wolontariatu, a dodatkowe wsparcie dla WOŚP można było okazać poprzez grę w darta, bilard, czy wynajęcie toru do gry w bowling. Z orkiestrą “na sportowo” zagrała również ekipa z Piwnicy 2.0 oraz Pleszewskie Lodowisko.