Raport dotyczący chorób zakaźnych zwierząt na terenie województwa wielkopolskiego

RAPORT NR 16

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z WYSTĄPIENIEM CHORÓB ZAKAŹNYCH ZWIERZĄT NA TERENIE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZA OKRES OD 11.04.2025 DO 18.04.2025

Pobierz plik [pdf]




Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa wielkopolskiego

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 18 kwietnia 2025 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa wielkopolskiego.

Pobierz [pdf]

Niniejsze rozporządzenie uchyla Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 12 marca 2025 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów krotoszyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego (Dz. Urz. Woj. 2025 r. poz. 2245 z późn. zm.).




Międzynarodowy turniej karate ponownie zawitał do Pleszewa

Międzynarodowy turniej karate ponownie w Pleszewie. Central Poland OPEN w kwietniu do miasta przyciągnęło ponad 800 zawodników z kilku państw. Dwudniowe zmagania okazały się sukcesem dla pleszewskich karateków jak i całej drużyny Pleszewskiego Klubu Karate.

11th Central Poland OPEN Grand Prix Karate ponownie gościł w Pleszewie. To turniej rankingowy Polskiej Unii Karate, który organizowany jest corocznie w Hali Widowiskowo-Sportowej dzięki staraniom Pleszewskiego Klubu Karate i prezesa Józefa Sołtysiaka. Turniej za każdym razem przyciąga setki zawodników w różnym wieku z różnych krajów w całej Europie.

Ponad 800 zawodników z ośmiu krajów rywalizowało w dniach 12-13 kwietnia w Pleszewie w XI Central Poland Open Grand Prix Karate. Pleszewscy karatecy w zawodach rankingowych Polskiej Unii Karate zdobyli dziesięć medali – relacjonuje Józef Sołtysiak, prezes PKK Pleszew. To niemały sukces przy takiej obsadzie, ale również wielkie możliwości rywalizacji w gronie najlepszych.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 10 medali w tym 1 złoty 2 srebrny i 7 brązowe. Drużyna PKK zajęła 14. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród polskich klubów. Najlepiej zaprezentował się zdobywca złotego medalu Michał Florczak w kumite seniorów -84 kg. Maja Kolanowska wywalczyła 2. miejsce w kumite kadetek -54 kg. Srebrny medal zdobył także Mikołaj Jezierski w kumite U8 +25kg.

Posiadaczami brązowych medali zostali: Jakub Borowczyk w kumite U21 -67kg, Borys Małgowski w kumite U12 -30kg, Natalia Nowakowska w kumite U8 +25kg, Alicja Fabisz w kumite U8 -25kg, Dawid Wojtczak w kumite juniorów -76kg, Wojciech Pestka w kumite seniorów +84kg oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów +84kg.

Trenerem zawodników jest Bartłomiej Sołtysiak. Wydarzenie swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak oraz Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:
– Michał Florczak – kumite seniorów -84kg

Srebrne medale:
– Maja Kolanowska – kumite młodziczek -47kg,
– Mikołaj Jezierski – kumite +58kg,

Brązowe medale:
– Dawid Wojtczak – kumite kadetów -70kg,
– Jakub Borowczyk – kumite U21 -67kg,
– Alicja Fabisz – kumite U8 -25kg,
– Natalia Nowakowska – kumite U8 +25kg,
– Borys Małgowski – kumite U12 -30kg,
– Bartłomiej Sołtysiak – kumite seniorów +84kg
– Wojciech Pestka – kumite seniorów +84kg,

Piąte miejsca:
– Maja Kolanowska – kumite juniorek -53kg,
– Diana Buhachiuk – kumite U8 +25kg,
– Sylwester Kapał – kumite U14 -55 kg,
– Jan Borowczyk – kumite U12 -40kg,
– Aleksander Urbaniak – kumite U12 -35kg,

Siódme miejsca:
– Bartosz Jagła – kumite U14 -55kg,
– Nadia Fabisz – kumite U14 -42kg,
– Artem Stepanenko – kumite U12 -35kg,
– Aleksander Dokór – kumite U12 -45kg,

Dziewiąte miejsca:
– Maciej Nowakowski – kumite U12 -30kg,
– Aleksander Urbaniak – kumite U14 -40kg,

W zawodach wzięli także udział: Żarnowska Celina kumite U14 -52kg, Pola Bierła kumite U12 -30kg, Zuzanna Kujawiak kumite U12 -35kg, Jan Malusi kumite U12 -40kg, Filip Michalski kumite U14 -45kg, Jan Podolski kumite U18 – 68kg oraz w kumite U21 -67kg, Lena Szybiak kumite U12 +45kg, Stanisław Szybiak kumite U10 -30kg.




Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 23 – burze

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Poznaniu
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze/ 1
Obszar: województwo wielkopolskie powiat pleszewski
Ważność: od godz. 16:00 dnia 18.04.2025 do godz. 01:00 dnia 19.04.2025
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%

Do pobrania:

Pełna treść komunikatu [pdf]




Ostrzeżenie hydrologiczne nr 7 – gwałtowne wzrosty stanów wody

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu
Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 7
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1
Ważność: od godz. 14:00 dnia 18.04.2025 do godz. 03:00 dnia 19.04.2025
Obszar: Warta górna do Poraja, Warta górna od Poraja do Liswarty, Liswarta, Warta górna od Liswarty do Widawki, Warta górna od Widawki do Zb. Jeziorsko, Oleśnica, Grabia, Nieciecz, Widawka, Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Prosny, Ner, Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Rgilewki, Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Rgilewka, Kiełbaska, Powa, Bawół, Prosna górna, Niesób, Łużyca, Prosna środkowa, Swędrnia, Prosna dolna, Noteć górna (kujawsko-pomorskie, łódzkie, opolskie, śląskie, wielkopolskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%




Pleszew Czysty na 6!

Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyczyścili swoją okolicę z odpadów. Rekordowe ilości drobnej elektroniki, puszek aluminiowych, zużytych baterii i plastikowych nakrętek dostarczyły placówki edukacyjne w ramach konkursu Region Czysty na 6. Referat Gospodarowania Odpadami podsumował kolejną już edycję rywalizacji i wręczył nagrody.

Region Czysty na 6 to konkurs organizowany od kilku lat przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie. Pleszewski samorząd ochoczo bierze w nim udział angażując do zbierania odpadów przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ogromna chęć dbania o planetę i rywalizacji sprawia, że każdego roku pleszewianie zbierają rekordowe ilości drobnej elektroniki, puszek aluminiowych, zużytych baterii i plastikowych nakrętek. To już 7. edycja konkursu i kolejna, w której wzięły udział nasze placówki edukacyjne. Świadomość zanieczyszczeń wśród dzieci i młodzieży jest ogromna, dlatego padają rekordy ilości zebranych odpadów – mówi Angelika Sołtysiak, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami UMiG Pleszew.

Zbiórka w ramach 7. edycji konkursu w gminie Pleszew trwała od 15 października do 28 lutego 2025 roku. Wzięły w niej udział 23 przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Łącznie Łącznie zebrano 11,3 tony wszystkich odpadów, w tym 5,3 tony drobnej elektroniki, 0,3 tony puszek aluminiowych, 4,4 tony zużytych baterii oraz 1,3 tony plastikowych nakrętek. Nagrody przyznano w kilku kategoriach, zarówno dla całych placówek, jak i dla poszczególnych klas/grup oraz osób indywidualnych.

Okazją do uhonorowania najlepszych z najlepszych był Rajd Ekologiczny w pleszewskich „Plantach”, który odbył się z okazji Dnia Ziemi. Fantastycznych zbieraczy nagrodziła Izabela Świątek, zastępczyni burmistrza MiG Pleszew oraz Angelika Sołtysiak, kierownik referatu organizującego gminną rywalizację. W konkursie przyznano nagrody pieniężne w kwocie od 600 do 1500 zł oraz nagrody rzeczowe dla najmłodszych w postaci zestawów klocków i  zestawów sportowych. Najlepszy uczeń wyjechał z Plant nowym rowerem.

Wyniki konkursu:

Placówki z największą ilością zebranych wszystkich surowców [KG]:

I miejsce – ZST w Pleszewie
II miejsce –
ZSCKR w Marszewie
III miejsce –
ZSP nr 2 w Pleszewie

Klasy (szkoły podstawowe) w podziale na jednego ucznia:

I miejsce – ZSP Lenartowice, kl. 3A
II miejsce –
ZSP nr 1 w Pleszewie, kl. 6A      
III miejsce –
ZSP Taczanów Drugi, kl. 4A

Klasy (szkoły ponadpodstawowe) w podziale na jednego ucznia:

I miejsce – ZSCKR w Marszewie, kl. 5BaR    
II miejsce –
ZST w Pleszewie, kl. 3TMP
III miejsce –
I LO Staszica, kl. 2 Bj

Grupy przedszkolne w podziale na jednego przedszkolaka:

I miejsce – Przedszkole w Taczanowie Drugim, Motylki
II miejsce –
Przedszkole nr 3 Słoneczne, Konwalie
III miejsce  –
Przedszkole w Marszewie, Krasnale

Uczniowie (szkoły podstawowe) z największą ilością surowców [KG]:

I miejsce – ZSP Lenartowice, Mateusz Skitek
II miejsce –
ZSP nr 1 w Pleszewie, Bartosz Jankowski
III miejsce –
ZSP nr 2 w Pleszewie, Tymon Makowiecki

Uczniowie (szkoły ponadpodstawowe) z największą ilością surowców [KG]:

I miejsce – ZSCKR Marszew, Piotr Pietrowski
II miejsce –
I LO Staszica, Maria Ball
III miejsce  –
ZST Pleszew, Jakub Jakubowski

Przedszkolaki z największą ilością surowców [KG]:

I miejsce – Przedszkole Marszew, Zuzanna Orłowska
II miejsce –
Przedszkole Brzezie, Tymoteusz Kokociński
III miejsce –
Przedszkole Słoneczne, Ofelia Pera
III miejsce –
Przedszkole Kuczków, Amelia Śmiecińska




Ogłoszenie – zawiadomienie o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/58/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Łęg, Żegocin, Żbiki, Broniszewice, gmina Czermin

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew
GP.6721.1.3.1.2025
Pleszew, dn. 16 kwietnia 2025r.

OGŁOSZENIE
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Łęg, Żegocin, Żbiki, Broniszewice, gmina Czermin

Na podstawie art. 6c ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317).

Zawiadamiam

o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/58/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Łęg, Żegocin, Żbiki, Broniszewice, gmina Czermin.

W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) gmina Pleszew stanowi gminę pobliską dla planowanej inwestycji.

Zgodnie z obwieszczeniem Wójta Gminy Czermin z dnia 11 kwietnia 2025 roku osoby zainteresowane mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego, w formie papierowej lub ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin w godzinach urzędowania oraz korespondencyjnie na ww. adres lub za pomocą środków telekomunikacji elektronicznej tj. poczty elektronicznej na adres: ug.czermin@czermin.wlkp.pl, adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adres e-Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16. Wnioski należy składać na formularzu zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U z 2023r., poz. 2509), wzór formularza dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Druki do pobrania/Budownictwo i Architektura/Planowanie Przestrzenne o nazwie: „Pismo dotyczące aktu planowania przestrzennego”. Składający wniosek zobowiązany jest podać swoje nazwisko i imię albo nazwę jednostki organizacyjnej oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada a także wskazać, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Wnioskujący może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres korespondencyjny lub numer telefonu.

Wójt Gminy Czermin poinformował również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) w dniu
28 kwietnia 2025 roku o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie otwarte nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami. Spotkanie otwarte odbędzie się w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań
i składanie uwag tj. w formie spotkania online (przewidziany czas na dołączenie do spotkania – 12:00 – 13:00).

Informacje o łączu do spotkania online:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_N2M5MDBjZWUtYWQ1ZC00YmJmLTkyNzEtZGQwYTYwOGU2YWQ3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%221044a925-5a20-41c5-b0af-c585a575b8bf%22%2c%22Oid%22%3a%22ebbd2456-b121-43aa-99a5-db11c2477c7c%22%7d

Drugie spotkanie otwarte odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2025 roku o godz. 16:00 w formie spotkania bezpośredniego w Sali Wiejskiej w Broniszewicach.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 pkt. 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 1112), zawiadomiono
o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w celu przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy wnioski mogą być wnoszone:

  • w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail: czermin@czermin.wlkp.pl , adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adrese-Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16.

Wnioski do ww. projektu planu miejscowego i jego strategicznej oceny oddziaływania na środowisko można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 maja 2025r.

Informuję, że organem właściwym do rozpatrzenia złożonych wniosków jest Wójt Gminy Czermin.

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Urzędzie Gminy Czermin, pozyskiwanych od osoby, której dane dotyczą, wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. – RODO, można uzyskać na stronie: https://czermin-wlkp.bip.gov.pl/ochrona-danych-osobowych/ochrona-danych-osobowych.html

Załącznik:

UCHWAŁA NR XIII/58/25 RADY GMINY CZERMIN z dnia 31 marca 2025 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Łęg, Żegocin, Żbiki, Broniszewice, gmina Czermin. – POBIERZ [pdf]




Ogłoszenie – zawiadomienie o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/57/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Mamoty, Skrzypnia, gmina Czermin

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew
GP.6721.1.2.1.2025
Pleszew, dn. 16 kwietnia 2025r.

OGŁOSZENIE
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Mamoty, Skrzypnia, gmina Czermin

Na podstawie art. 6c ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317).

Zawiadamiam

o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/57/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Mamoty, Skrzypnia, gmina Czermin.

W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) gmina Pleszew stanowi gminę pobliską dla planowanej inwestycji.

Zgodnie z obwieszczeniem Wójta Gminy Czermin z dnia 11 kwietnia 2025 roku osoby zainteresowane mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego, w formie papierowej lub ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin w godzinach urzędowania oraz korespondencyjnie na ww. adres lub za pomocą środków telekomunikacji elektronicznej tj. poczty elektronicznej na adres: ug.czermin@czermin.wlkp.pl, adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adres e-Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16. Wnioski należy składać na formularzu zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U
z 2023r., poz. 2509), wzór formularza dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Druki do pobrania/Budownictwo i Architektura/Planowanie Przestrzenne o nazwie: „Pismo dotyczące aktu planowania przestrzennego”. Składający wniosek zobowiązany jest podać swoje nazwisko i imię albo nazwę jednostki organizacyjnej oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada a także wskazać, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Wnioskujący może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres korespondencyjny lub numer telefonu.

Wójt Gminy Czermin poinformował również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) w dniu
28 kwietnia 2025 roku o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie otwarte nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami. Spotkanie otwarte odbędzie się w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań
i składanie uwag tj. w formie spotkania online (przewidziany czas na dołączenie do spotkania – 12:00 – 13:00).

Informacje o łączu do spotkania online:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_N2M5MDBjZWUtYWQ1ZC00YmJmLTkyNzEtZGQwYTYwOGU2YWQ3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%221044a925-5a20-41c5-b0af-c585a575b8bf%22%2c%22Oid%22%3a%22ebbd2456-b121-43aa-99a5-db11c2477c7c%22%7d

Drugie spotkanie otwarte odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2025 roku o godz. 16:00 w formie spotkania bezpośredniego w Sali Wiejskiej w Broniszewicach.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 pkt. 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 1112), zawiadomiono
o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w celu przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy wnioski mogą być wnoszone:

  • w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail: czermin@czermin.wlkp.pl , adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adrese-Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16.

Wnioski do ww. projektu planu miejscowego i jego strategicznej oceny oddziaływania na środowisko można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 maja 2025r.

Informuję, że organem właściwym do rozpatrzenia złożonych wniosków jest Wójt Gminy Czermin.

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Urzędzie Gminy Czermin, pozyskiwanych od osoby, której dane dotyczą, wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. – RODO, można uzyskać na stronie: https://czermin-wlkp.bip.gov.pl/ochrona-danych-osobowych/ochrona-danych-osobowych.html

Załącznik:

UCHWAŁA NR XIII/57/25 RADY GMINY CZERMIN z dnia 31 marca 2025 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Mamoty, Skrzypnia, gmina Czermin. – POBIERZ [pdf]




Ogłoszenie – zawiadomienie o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/56/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Skrzypnia, Czermin, Broniszewice, gmina Czermin

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew
GP.6721.1.1.1.2025
Pleszew, dn. 16 kwietnia 2025r.

OGŁOSZENIE
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Skrzypnia, Czermin, Broniszewice, gmina Czermin

Na podstawie art. 6c ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317).

zawiadamiam

o podjęciu przez Radę Gminy Czermin uchwały nr XIII/56/25 z dnia 31 marca 2025r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Skrzypnia, Czermin, Broniszewice, gmina Czermin.

W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) gmina Pleszew stanowi gminę pobliską dla planowanej inwestycji.

Zgodnie z obwieszczeniem Wójta Gminy Czermin z dnia 11 kwietnia 2025 roku osoby zainteresowane mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego, w formie papierowej lub ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin w godzinach urzędowania oraz korespondencyjnie na ww. adres lub za pomocą środków telekomunikacji elektronicznej tj. poczty elektronicznej na adres: ug.czermin@czermin.wlkp.pl, adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adres e-Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16. Wnioski należy składać na formularzu zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U z 2023r., poz. 2509), wzór formularza dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Druki do pobrania/Budownictwo i Architektura/Planowanie Przestrzenne o nazwie: „Pismo dotyczące aktu planowania przestrzennego”. Składający wniosek zobowiązany jest podać swoje nazwisko i imię albo nazwę jednostki organizacyjnej oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada a także wskazać, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Wnioskujący może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres korespondencyjny lub numer telefonu.

Wójt Gminy Czermin poinformował również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 317) w dniu 28 kwietnia 2025 roku o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie otwarte nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami. Spotkanie otwarte odbędzie się w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag tj. w formie spotkania online (przewidziany czas na dołączenie do spotkania – 12:00 – 13:00).

Informacje o łączu do spotkania online:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_N2M5MDBjZWUtYWQ1ZC00YmJmLTkyNzEtZGQwYTYwOGU2YWQ3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%221044a925-5a20-41c5-b0af-c585a575b8bf%22%2c%22Oid%22%3a%22ebbd2456-b121-43aa-99a5-db11c2477c7c%22%7d

Drugie spotkanie otwarte odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2025 roku o godz. 16:00 w formie spotkania bezpośredniego w Sali Wiejskiej w Broniszewicach.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 pkt. 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 1112), zawiadomiono o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w celu przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy wnioski mogą być wnoszone:

  • w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Czermin, Czermin 47, 63 – 304 Czermin.
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail: czermin@czermin.wlkp.pl , adres skrzynki ePUAP: ESP:/2ay76x4pi6/SkrytkaESP lub adres Doręczeń: AE:PL-12119-22952-VFGJD-16.

Wnioski do ww. projektu planu miejscowego i jego strategicznej oceny oddziaływania na środowisko można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 maja 2025r.

Informuję, że organem właściwym do rozpatrzenia złożonych wniosków jest Wójt Gminy Czermin.

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Urzędzie Gminy Czermin, pozyskiwanych od osoby, której dane dotyczą, wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. – RODO, można uzyskać na stronie: https://czermin-wlkp.bip.gov.pl/ochrona-danych-osobowych/ochrona-danych-osobowych.html

Załącznik:

UCHWAŁA NR XIII/56/25 RADY GMINY CZERMIN z dnia 31 marca 2025 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Skrzypnia, Czermin, Broniszewice, gmina Czermin. – POBIERZ [pdf]




Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew o numerach oraz granicach obwodów głosowania

OBWIESZCZENIE
Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew

z dnia 10 kwietnia 2025 roku

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2025 r. poz. 365) Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 18 maja 2025 r.:

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej
 1 sołectwo Kowalew Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie, Kowalew
ul. Bolesława Chrobrego 36, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
2 sołectwa: Dobra Nadzieja (Dobra Nadzieja, Chorzew) Publiczne Przedszkole w Dobrej Nadziei, Dobra Nadzieja
ul. Ostrowska 40, 63-300 Pleszew
3 sołectwo Zielona Łąka Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Niezapominajka II”,
Zielona Łąka, ul. Długa 43, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
4 sołectwa: Baranówek, Lubomierz, Taczanów Drugi, Taczanów Pierwszy Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim,
Taczanów Drugi 32C, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
5 sołectwo Grodzisko Publiczne Przedszkole w Lenartowicach (Oddział w Grodzisku),
Grodzisko 77, 63-300 Pleszew
6 sołectwa: Borucin, Janków, Kuczków (Kuczków, Chrzanów) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych w Kuczkowie,
Kuczków ul. Parkowa 11, 63-300 Pleszew
7 sołectwa: Korzkwy (Korzkwy, Tomaszew), Piekarzew Dom Kultury w Piekarzewie, Piekarzew 22, 63-300 Pleszew
8 sołectwo Suchorzew Świetlica Wiejska w Suchorzewie,
Suchorzew ul. Kowalewska 4, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9 sołectwo Lenartowice (Lenartowice, Śmieja-Młyn, Przepadłe, Przydziałki, Sulęcin) Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach, Lenartowice 59, 63-300 Pleszew
10 sołectwa: Marszew, Prokopów Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie,
Marszew 22, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
11 sołectwo Brzezie Wiejski Dom Kultury w Brzeziu, Brzezie ul. Stawiszyńska 1, 63-300 Pleszew
12 sołectwa: Zawidowice, Zawady Sala Wiejska w Zawidowicach, Zawidowice 7A, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

13 sołectwa: Sowina, Sowina Błotna Budynek dawnego Niepublicznego Przedszkola w Sowinie Błotnej, Sowina Błotna 30, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

14 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Kasztanowa, Koźmińska, Kwiatowa, Lipowa parzyste od 2 do końca, Osiedlowa, Poznańska nieparzyste od 63 do końca, Różana, Słoneczna, Szpitalna, Wierzbowa, Wiśniowa, Zielona) Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie, ul. Zielona 3, 63-300 Pleszew
15 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Aleje Mickiewicza, Aleje Wojska Polskiego, Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Famotu, Grunwaldzka, Karola Marcinkowskiego, Krótka, Kubackiego, Plac Wolności im. Jana Pawła II, Stefana Batorego, Sporna, Sportowa, Traugutta, Władysława Jagiełły) Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie,
ul. Aleje Wojska Polskiego 1, 63-300 Pleszew
16 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Kolejowa, Kowalska, Krzywa, Krzyżowa, Lecha Kaczyńskiego, Łąkowa, Ogrodowa, Plac Kościuszki, Poznańska nieparzyste od 1 do 33, Sienkiewicza, Stare Targowisko, Stolarska, Strumykowa, Targowa, Wąska, Wyspiańskiego, Zamkowa) Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Pleszewie, ul. Ogrodowa 2, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

17 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Edwarda Horoszkiewicza, Garncarska, Kaliska, Kilińskiego, Komunalnych, Kościelna, Niepodległości, Panieńska, Piaski, Plac Kościelny, Polna, Samulskiego, Śmieja Młyn, św. Brata Alberta, Szkolna, Wodna, Wschodnia) Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Pleszewie, ul. Szkolna 5, 63-300 Pleszew
18 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Bramkowa, Daszyńskiego, Edmunda Bojanowskiego, Glinki, Kraszewskiego, ks. Kazimierza Niesiołowskiego, Lenartowicka, Plac Powstańców Wlkp., Prokopowska, Rynek, Tyniec) Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Pleszewie, ul. Szkolna 5, 63-300 Pleszew
19 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: M. Bałuckiego, Błotna, Chełmońskiego, Chopina, Feliksa Nowowiejskiego, gen. J. Hallera, Gierymskiego, Grottgera, H. Wieniawskiego, I. Paderewskiego, J. Kiepury, J. Matejki, Józefa Szpunta, K. Kurpińskiego, Kossaka, K. Sopałowicza, K. Szymanowskiego, Kusocińskiego, L. Solskiego, Makowskiego, Marszewska, Mazurska, Michałowskiego, M. Karłowicza, Moniuszki, Norwida, Pomorska od 1 do 20, Poznańska parzyste od 2 do 58, Stefana Kisielewskiego, św. Ducha, W. Bogusławskiego, Wielkopolska, Witkiewicza, Włodzimierza Jacorzyńskiego) I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie,
ul. Poznańska 38, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
20   Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Asnyka, Bałtycka, Cicha, Ciołkowskiego, Dąbrowskiego, Drobnika, Fredry, Gałczyńskiego, Gdańska, Gdyńska, Helska, Karczewskiego, Konopnickiej, Kopernika, M. C. Skłodowskiej, Młyńska, Nowa, Olsztyńska, Pomorska od 21 do końca, Poznańska parzyste od 60 do końca, Prusa, Szenica, Toruńska, Tuwima, Wł. Reymonta, Wrzesińska, Zachodnia, Żeromskiego) I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie,
ul. Poznańska 38, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
21 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Anny Jagiellonki, Armii Poznań, Bolesława Śmiałego, Bursztynowa, Diamentowa, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Koralowa, Królowej Jadwigi, Lazurowa, Malinie, Malińska, Opalowa, Perłowa, Podgórna, Poziomkowa, Przemysława II, Rolna, Rubinowa, St. A. Poniatowskiego, Szafirowa, Szmaragdowa, Turkusowa, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Zygmunta Augusta, Zygmunta III Wazy, Zygmunta Starego, 70 Pułku Piechoty) Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Pleszewie,
ul. Bolesława Krzywoustego 6, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
22 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: Bolesława Krzywoustego, Mieszka I od 16 do końca), sołectwo Nowa Wieś (Nowa Wieś, Folusz, Łaszew) Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Pleszewie,
ul. Bolesława Krzywoustego 6, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
23 Miasto Pleszew (Pleszew ulica: Mieszka I od 1 do 15) Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Pleszewie,
ul. Bolesława Krzywoustego 6, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
24 Miasto Pleszew (Pleszew ulice: A. F. Modrzewskiego, Kochanowskiego, Lipowa nieparzyste od 1 do końca, M. Bogusza, M. Reja, Poznańska nieparzyste od 35 do 61, Słowackiego) Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Pleszewie, ul. Ogrodowa 2, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

25 sołectwo Ludwina (Ludwina, Gminka, Karczemka) Sala Wiejska w Ludwinie, Ludwina 27A, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

26 sołectwo Pacanowice (Pacanowice, Pardelak) Sala Wiejska w Pacanowicach, Pacanowice 19, 63-300 Pleszew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

27 sołectwo Rokutów (Rokutów, Turowy) Publiczne Przedszkole w Lenartowicach z oddziałem zamiejscowym
w Rokutowie, Rokutów 59, 63-300 Pleszew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
28 sołectwa: Bronów, Bógwidze (Bógwidze, Józefina, Kotarby) Sala Wiejska w Bronowie, Bronów 40B, 63-300 Pleszew
29 Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o. o. Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o. o.,
ul. Poznańska 125A, 63-300 Pleszew
30 Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie,
Plac Wolności im. Jana Pawła II 5, 63-300 Pleszew

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:

1) którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub 2) posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o: a) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, b) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a, c) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a, d) o zaliczeniu do I grupy inwalidów, e) o zaliczeniu do II grupy inwalidów, a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Kaliszu I najpóźniej do dnia 5 maja 2025 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, 2) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1, 3) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1, 4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów, 5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów, a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew najpóźniej do dnia 9 maja 2025 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 18 maja 2025 r. od godz. 700 do godz. 2100.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

/-/  Arkadiusz PTAK




Ekoludki, EkoKróliki, EkoSigmy i inni ekomaniacy opanowali Planty

Zbieranie odpadów, ekologiczne zadania, piknik i nagrody. Tak upłynął pleszewskim uczniom 28. Rajd Ekologiczny po Ziemi Pleszewskiej. 17 drużyn przystąpiło do rozwiązywania zadań dotyczących natury, ochrony środowiska, ekologii i segregacji odpadów. Kto wypadł najlepiej?

Ekologiczny Rajd po Ziemi Pleszewskiej to cykliczna impreza, podczas której młodzież ze szkół podstawowych MiG Pleszew robi wiele dobrego dla swojej małej części planety. Impreza polega bowiem na tym, aby podczas przemarszu ze szkoły na miejsce pikniku zbierać odpady, a później uczestniczyć w edukacji ekologicznej rozwiązując zadania. Tym razem spotkaliśmy się w związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi. Chcemy, aby młodzież zwracała uwagę na zanieczyszczenia środowiska i była chodzącym wzorem do naśladowania w trosce o naszą planetę – mówi Angelika Sołtysiak, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami UMiG organizującego rajd.

Meta rajdu miała miejsce w wigwamie w Parku Leśnym „Planty”, gdzie młodzież podzieliła się na drużyny i wzięła udział w grze terenowej z ekologicznymi zadaniami. W sumie drużyny zmierzyły się z ośmioma zadaniami o tematyce natury, ekologii i gospodarowania odpadami. Jednym z zadań było np. wykonanie budki dla kotów z materiałów z recyklingu. Za każde zadanie dostawali punkty, dzięki którym mogliśmy wyłonić zwycięzców – opowiada Monika Andersz ze spółki Sport Pleszew, współorganizatora rajdu.

Kreatywność młodzieży objawiała się nie tylko podczas rozwiązywania zadań, ale także na etapie tworzenia drużyn. Ich oryginalne nazwy związane z ekologią zachwyciły Jury. Wśród zaangażowanych mogliśmy znaleźć EkoSIGMY, EkoKróliki, EkoLudki, czy Strażników Natury. Organizatorzy podsumowali wyniki i wyłonili zwycięzców, a każda grupa otrzymała upominki w postaci gadżetów sportowych. Nagrody wręczyła Izabela Świątek, zastępczyni burmistrza MiG Pleszew. Pomimo dość jesiennej aury, grill i ciepłe napoje rozgrzały uczestników i pozwoliły miło spędzić czas.

I miejsce – Taczanowskie Maczki
II miejsce – Lenartowiccy Strażnicy Natury
III miejsce – EkoKróliki




Raport dotyczący chorób zakaźnych zwierząt na terenie województwa wielkopolskiego

RAPORT NR 15

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z WYSTĄPIENIEM CHORÓB ZAKAŹNYCH ZWIERZĄT NA TERENIE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZA OKRES OD 04.04.2025 DO 11.04.2025

Pobierz plik [pdf]