8th Central Poland Open Pleszew

Międzynarodowe towarzystwo, dwa dni zmagań, setki zawodników. W Hali Sportowej przy ul. Bolesława Krzywoustego w Pleszewie, odbył się Turniej Rankingowy Polskiej Unii Karate, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

W dniach 21-22 maja odbył się Turniej Rankingowy Polskiej Unii Karate. W zawodach wzięło udział 659 zawodników reprezentujących 88 klubów z 10 krajów. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 9 medali w tym 4 złote 1 srebrny i 4 brązowe oraz trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej wśród polskich klubów. Był to ostatni sprawdzian przed wyłonieniem reprezentacji na Mistrzostwa Europy Karate WKF, które odbędą się w dniach 16-19 czerwca 2022 w czeskiej Pradze.

Bezapelacyjnie bardzo dobrze zaprezentowała się nasza brązowa medalistka z Tampere Magdalena Godlewska- zdobywczyni 2 złotych medali, która potwierdziła swój prymat w ostatnim sprawdzianie na turnieju rankingowym. Kolejna przepustkę na Mistrzostwa Europy wywalczył Michał Florczak w kumite U21 -84 kg oraz Julia Grzelak w kumite juniorek -48kg.

– Wojciech Pestka – kumite U21+84kg i kumite seniorów+84kg,
– Paweł Spychalski – kumite seniorów -84kg.

Bardzo blisko brązowego medalu był Jan Podolski, który jako jedyny z reprezentantów Polski zajął najwyższe miejsce w kumite kadetów -57kg. Całe podium zajęły reprezentacje klubów z Ukrainy.

Piąte miejsce:
– Jan Podolski – kumite juniorów młodszych -57kg,
– Gabriela Urbaniak – kumite dziewcząt 89 lat -30kg,
– Aleksander Urbaniak – kumite chłopców 8-9 lat -30kg,
– Jędrzej Becker – 7 miejsce kumite młodzików +50kg,

W zawodach udział wzięli także:
Dawid Wojtczak kumite młodzików +50kg, Szymon Perz kumite juniorów młodszych -52kg, Franciszek Staniszewski kumite chłopców 8-9 lat -30kg, Sylwester Kapała kumite chłopców 10-11 lat -40kg, Wojciech Jurek kumite młodzików +50kg, Stanisław Pestka kumite juniorów -76kg, Bartosz Jagła kumite chłopców 10-11 lat -45kg, Cezary Jagła kumite młodzików -45kg, Maksymilian Margiela, kumite młodzików -40kg, Antoni Skiba kumite młodzików -35kg, Wojciech Spychalski kumite młodzików -50kg,

Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego pleszewskiego turnieju karate, a w szczególności: