Święta Wielkanocne – podsumowanie

dodano 18 kwietnia 2017

Święta Wielkanocne w powiecie pleszewskim minęły spokojnie. W tym czasie doszło do trzech niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 1,6 promila alkoholu w organizmie i kierował fiatem. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy, po tym jak w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h.

Nietrzeźwi kierowcy.

14 kwietnia przed godz. 16.00 w Tomicach policjanci z pleszewskiej „drogówki” zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który kierował samochodem marki Opel Corsa, mając 0,35 promila alkoholu w organizmie

O godz. 23.00 w Pleszewie na ul. Kaliskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat CC. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gm. Pleszew. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu.

Dzień później o godz. 9.30 w Karminie, 42-letni rowerzysta miał 1,3 promila alkoholu.

Kierujący samochodem stracili prawo jazdy, a za swój czyn odpowiedzą  przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Za kierowanie rowerem grozi kara aresztu lub grzywny.

Przekroczenie dozwolonej prędkości.

14 kwietnia br. o godz. 17.30 w Kwileniu, 49-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, kierując audi A4 przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 66 km/h. Mężczyzna miał na liczniku 116 km/h.

16 kwietnia o godz. 15.35 w Pleszówce policjanci zatrzymali 25-latka, który kierując samochodem, w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. .

Kradzież paliwa.

15 kwietnia br. o godz. 12.30 dyżurny pleszewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży paliwa. Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Gołuchowie. Kierujący samochodem marki Renault Megane, zatankował paliwo za kwotę 51, 67 zł. a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna zapłacił za paliwo. Policjanci, za popenione wykroczenie, ukarali 38-latka mandatem karnym.

Kolizje drogowe.

15 kwietnia br. o godz. 17.00 w Kucharach, kierujący ciągnikiem rolniczym marki Zetor z agregatem uprawowym, 49-letni mieszkaniec gm. Gołuchów, przejeżdżając przez bramę zahaczył o nią, w wyniku czego uległa uszkodzeniu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

10 minut później w Tursku, 43-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując volkswagenem golfem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zdarzenia z samochodem marki Fiat Bravo, którym kierował 24-letni mieszkaniec gm. Pleszew. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia obu pojazdów. 43-latek został ukarany mandatem karnym.

O godz. 17.20 w Pleszewie na ul. Poznańskiej, kierująca renault, 18-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku tego doszło do dachowania. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. 18-latka została ukarana mandatem karnym.

« wróć