UMiG
18
12
2014

Organizacje pozarządowe podzieliły się opłatkiem

Dodane przez Anna Bogacz 0

Pleszewskie organizacje pozarządowe i OSP spotkały się z burmistrzem na bożonarodzeniowej wigilii. Była to okazja nie tylko do podzielenia się opłatkiem, ale przede wszystkim do złożenia podziękowań za rok pełen efektywnej współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

Wigilia z organizacjami pozarządowymi i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi działającymi na terenie Miasta i Gminy Pleszew staje się już tradycją. Podobnie jak w roku ubiegłym spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie, który prowadzi ks. prałat Wiesław Kondratowicz, proboszcz tamtejszej parafii.

Jak na wigilię przystało przedstawiciele organizacji pozarządowych podzielili się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia, by następnie skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw. Ks. prałat Kondratowicz powitał wszystkich Słowem Bożym oraz przybliżył tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie ich wigilii. Była to także okazja do złożenia podziękowań za cały rok pracy na rzecz lokalnej społeczności. Zastępca Burmistrza Arkadiusz Ptak podkreślał przede wszystkim wagę organizacji pożytku publicznego w życiu mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew. Dzięki działalności stowarzyszeń, klubów, towarzystw i innych organizacji mieszkańcy mają szeroki dostęp do kultury czy edukacji, mogą też korzystać z projektów prozdrowotnych, proekologicznych czy społecznych.

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Comment
0

Wyślij wiadomość

Wielkość czcionki
Kontrast