Znów mamy mistrzów Polski

dodano 18 maja 2017

Kacper Vogt i Tomasz Sołtysiak zdobyli Puchary Polski podczas zwodów, które odbyły się w Suchym Lesie. Pleszewscy karatecy przywieźli też srebrne i brązowe krążki.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli 5 medali w Pucharze Polski Karate Shotokan, które odbyły się 14 maja w Suchym Lesie. W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 28 klubów.

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków zdobyli 2 Puchary Polski. Pierwszy z nich w kumite młodzików wywalczył aktualny mistrz Polski i Europy – jeden z najlepszych zawodników w Polsce – Kacper Vogt. Wszystkie walki wygrał przed czasem przez tzw. ippon. W  kumite seniorów Puchar Polski wywalczył Tomasz Sołtysiak. W walce półfinałowej pokonał Pawła Przewoźnego z Dynamic Poznań. W finale pokonał Jacka Wrzeszcza Błyskawica Rokietnica.

Medal srebrny przypadł Marcie Michalewicz w kumite młodziczek. W tej samej kategorii medal brązowy przypadł Magdalenie Godlewskiej. Medal brązowy wywalczył także Dawid Sobkowiak w kumite młodzików.