Droga przy strefie w budowie

dodano 20 marca 2017

Rozpoczęła się budowa drogi w ciągu ulic Piaski i Wschodniej. Jest ona niezbędna do funkcjonowania podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycję  dofinansowuje budżet państwa.

Droga w ciągu ulic Piaski i Wschodniej to istotny element funkcjonowania pleszewskiej podstrefy WSSE. To ona będzie główną drogą dojazdową do firm, które zechcą zainwestować w Pleszewie. Będzie łączyć drogę krajową nr 12 oraz drogę przy Schronisku św. Brata Alberta i cmentarzu komunalnym prowadzącą do Zielonej Łąki, a ostatecznie do krajówki nr 11. Właśnie rozpoczęła się jej przebudowa. Inwestycja obejmuje poszerzenie drogi do 7 m na odcinku ponad 1,5 km. Droga będzie posiadała kanalizację deszczową i rów odwadniający. Oczywiście będą chodniki i ścieżka rowerowa. Powstanie także oświetlenie. Dodatkowo wykonane zostaną prace budowlane związane z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej.

Wykonawcą robót w drodze przetargu została firma STRABAG Spółka z o.o. z Pruszkowa. Inwestycja ma zakończyć się 30 września br. Koszt wynosi ponad 4,7 mln zł, z czego 50 % to dofinansowanie z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zadanie znalazło się na trzecim miejscu listy rankingowej w kategorii dróg gminnych. Pomocy finansowej udzieli również Powiat Pleszewski w kwocie ok. 950 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

 

« wróć