Nagrodzeni za wakacyjne wspomnienia
27
11
2017

Nagrodzeni za wakacyjne wspomnienia

Dodane przez Anna Bogacz 0

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej” oraz Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury oraz Galerię Sztuki Użytkowej „art M”. W tym roku swoje wspomnienia z wakacji przelane na papier nadesłało 282 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu pleszewskiego.

 

Jury w składzie: Małgorzata Giezek-Stempniak – wiceprezes Stowarzyszenia, Jolanta Molska – członek Stowarzyszenia, Anna Bogacz – rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie oraz Przemysław Marciniak – kulturoznawca, Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UMiG przyznało po jednej nagrodzie głównej w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia. Swoje nagrody indywidualne wręczyli także członkowie stowarzyszenia, Burmistrz oraz dyrektor Domu Kultury.

 

Finał konkursu odbył się w kinie HEL 22 listopada. Dodatkową nagrodą dla wszystkich wyróżnionych był seans filmu pt. „Był sobie pies”.

 

Kategoria I-III

Nagroda główna – Bartosz Majewski – SP w Kucharkach

 

 

Wyróżnienia:

– Nadia Wysocka – SP w Białobłotach

– Marta Włodarczyk – SP w Broniszewicach

– Wiktoria Krzemień – SP w Kowalewie

– Maria Matyniak – SP Dobrzyca

– Oskar Szymendera – DK Pleszew

– Marta Karlińska – SP Kuczków

– Michalina Talar – SP Taczanów Drugi

– Zofia Fabisiak – SP Taczanów Drugi

– Arkadiusz Radomski – SP nr 2

– Wiktoria Szymczak – SP w Lenartowicach

– Magdalena Misiak – SP Broniszewice

– Magdalena Majchrzak – SP Czermin

– Bartosz Fabisiak – SP nr 1

– Bartosz Kycia – SP Kowalew

– Aleksandra Wątor – SP nr 2

 

 

Kategoria IV-VII

Nagroda Główna – Weronika Bogaczyk – SP Taczanów Drugi

 

 

Wyróżnienia:

– Aleksandra Łyskawka – SP Gizałki

– Igor Skowroński – SP Białobłoty

– Katarzyna Matuszkiewicz – Lenartowice

– Jeremi Kociałkowski – Lenartowice

– Lena Kędzierska – DK

– Helena Szwałek – SP nr 2

– Klaudia Pietruszyńska – SP nr 3

– Kinga Plota – SP Tomice

– Dariusz Ordan – SP Tomice

– Klaudia Arendarczyk – Sowina Błotna

– Wiktoria Cierniak – Lenartowice

– Brajan Kuźnicki – Gizałki

– Patryk Kuźnicki – Gizałki

– Natalia Giernalczyk – Kuczków

– Michał Balcerek – Kuczków

– Hanna Tyrka – ZSP Lenartowice

 

 

Nagrody Specjalne:

  • Nagroda Burmistrza MiG Pleszew – Michał Kulisz – Kuczków
  • Nagroda dyrektora DK – Marta Wawrzyniak – SP nr 2
  • Nagroda Galerii Sztuki Użytkowej art M – Nadia Działoszyńska – SP Kowalew
  • Nagroda Renaty Garsztki – Roksana Łysiak – Sowina Błotna
  • Nagroda Jolanty Molskiej – Julia Sójka – SP Tursko
  • Nagroda Bernadety Gawrońskiej – Cezary Matelski – Białobłoty
  • Nagroda Elżbiety Hyli – Tymoteusz Wojtkowiak – SP nr 2
  • Nagroda Andrzeja Madalińskiego – Wiktoria Jankowiak – Gizałki

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast