Samorządy lokalne
Szkoły
Kultura
Nasi partnerzy
Media
Firmy i instytucje
Sport i turystyka
Prywatne
Dodaj +
Miasto Morlanwelz - Belgia
Początek współpracy z Morlanwelz to przede wszystkim prywatne kontakty Burmistrza tego belgijskiego miasta Jacquesa Fauconniera z mieszkańcami Pleszewa, a także współpraca chórów z obu miast. Podczas Dni Pleszewa 2001 przebywając z prywatną wizytą w naszym mieście Burmistrz Fauconnier zainteresował się możliwością spotkania z władzami samorządowymi Pleszewa.
Przejdź do serwisu

Miasto i Gmina Spangenberg - Niemcy
W dniu 12 października 1996r. została podpisana w Pleszewie umowa o współpracy partnerskiej z niemieckim miastem Spangenberg. Jest to gmina leżąca w Hessji, na którą składa się miasto i 12 otaczających je wiosek przyległych, licząca w sumie 6.700 mieszkańców. Spangenberg to miejscowość o wielu obliczach. Wzorowo łączy przemysł, turystykę, nowe i historyczne elementy..
Przejdź do serwisu

Miasto SAINT PIERRE D'OLERON - Francja
Wyspa Ile D'Oleron jest najpiękniejszą wyspą na wybrzeżu atlantyckim. Ma 30 km długości i 10 km w najszerszym miejscu, zajmuje powierzchnię 175 km2 i jest drugą co do wielkości francuską wyspą po Korsyce. Jej łagodny klimat pozwala mimozom kwitnąć już w styczniu. Wyspa ta należy do Departamentu Charente Maritime i do powiatu La Rochelle.
Przejdź do serwisu

Miasto Westerstede - Niemcy
Dla miasta i regionu Westerstede znakiem firmowym są liczne szkółki ogrodnicze, w których uprawiane są drzewa i kwiaty w niespotykanych wręcz kształtach i rodzajach. Wiedzieć należy, że Westerstede to stolica Rododendronów. Co cztery lata odbywa się tam wystawa „RHODO” ( najbliższa w roku 2006), która ściąga niezliczone grupy turystów i jest doskonałą formą promocji miasta.
Przejdź do serwisu

Kościelna Wieś
Kościelna Wieś leży przy granicy Kalisza - na południowym skraju gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Pod względem liczby ludności jest największą miejscowością gminy i trzecią w powiecie. W kronikach Kościelna Wieś zapisała się blisko 9 wieków temu, gdy w tym miejscu nad Prosną norbertanie założyli pierwszy kaliski klasztor.
Przejdź do serwisu