Honorowy Obywatel

dodano 14 grudnia 2011
„Proszę Boga, aby darzył wszystkich mieszkańców Pleszewa swoimi łaskami. Niech pokój i wszelka pomyślność zawsze będą ich udziałem„ (Jan Paweł II, Watykan 09.03.2004) Pleszew znalazł się wśród miast, które Kardynał Stanisław Dziwisz zaprosił do tworzenia Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. To niezwykłe wyróżnienie stało się udziałem grodu nad Nerem dzięki wielu działaniom, jakie samorząd […] »

Byłeś, jesteś i będziesz

dodano 14 grudnia 2011
,,Byłeś, jesteś i będziesz”, ,,Zawsze będziemy Cię nosić w naszych sercach”, ,,Niech Duch Twój z wysokości ma nas zawsze w opiece Bożej” – to tylko niektóre z tysiąca wpisów umieszczonych  po śmierci Jana Pawła II  w Pleszewskiej  Księdze Kondolencyjnej.   Już w poniedziałek 4 kwietnia 2005 w pleszewskim ratuszu wystawiona została księga kondolencyjna. W sali […] »

Pleszewskie spotkania z Ojcem Świętym

dodano 14 grudnia 2011
Od czasu Odejścia Jana Pawła II upłynął zaledwie rok. Pomimo tak krótkiego czasu, tradycją w Pleszewie stały się już  regularne ,,spotkania” z Umiłowanym Ojcem Świętym. Organizuje lub współorganizuje je Urząd Miasta i Gminy. 3 maja 2005 r.  w kinie ,,Hel” odbył się koncert ,,W hołdzie Ojcu Świętemu”. Wystąpili młodzi aktorzy oraz muzycy działający w sekcjach […] »

Telegram na I rocznicę

dodano 13 grudnia 2011
2 kwietnia, w I Rocznicę Odejścia Ojca Świętego, na Placu Wolności im. JP II tłumy pleszewian zebrały się na polowej mszy świętej. Odprawiona ona została przez dziekana pleszewskiego ks. Krzysztofa Grobelnego. Współkoncelebrowana była przez pleszewskie duchowieństwo. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych, duchowni i mieszkańcy składali kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową z wizerunkiem Jana Pawła […] »

Jan Paweł II w czytelni

dodano 13 grudnia 2011
Blisko 200 książek związanych z Janem Pawłem II zgromadziła dotychczas Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie. w czytelni znajduje się pokaźny wybór publikacji związanych z Wielkim Polakiem Po tym jak Rada Miasta i Gminy Pleszew w 2003r. nadała Ojcu Świętemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pleszew, w czytelni naukowej Biblioteki Publicznej Miasta i […] »

Pleszewskie Pokolenie JP II

dodano 13 grudnia 2011
Pleszewska młodzież spotkała się 4 kwietnia br. na Placu Wolności. Jako ,,Pokolenie JP II” wspominała zmarłego Ojca Świętego. Punktualnie w południe harcerze z pleszewskiego Hufca ZHP zaprosili młodzież przed pomnik na Placu Wolności im. Jana Pawła II, gdzie umieszczony jest papieski cytat: ,,Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją zdobywać i […] »

Pleszew w Centrum

dodano 13 grudnia 2011
Czy w murach Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się” znajdzie się ozdobna cegła ufundowana przez Miasto i Gminę Pleszew? Wiele wskazuje, że tak. Już jesienią 2005 r.  Pleszew, jako tzw. miasto papieskie został zaproszony do udziału w tworzeniu Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się”. Powstaje ono w Łagiewnikach, w co szczególnie zaangażowany jest […] »

Papieski seans

dodano 18 maja 2007
Ponad ćwierć tysiąca pleszewian obejrzało wczoraj seans  filmu „Jan Paweł II” z Jon’em Voight’em w roli głównej. Sponsorem biletów był samorząd Miasta i Gminy Pleszew. Widzowie szczelnie wypełnili pleszewskie kino ,,Hel”, a znaczną część stanowiła  młodzież. Pierwsi  pleszewianie zjawili się w kinie już na długo przed rozpoczęciem seansu zaplanowanego na godzinę 17.00. Wśród opinii po […] »