Witamy w weekendowym wydaniu portalu pleszew.pl!

OBEJRZYJ NAJNOWSZE WYDANIE PLESZEW TV!

POCZYTAJ WIADOMOŚCI Z TYGODNIA

Post Image

Pierwsze medale wręczone

21 listopada 2017
Burmistrz gościł pierwszą grupę małżonków obchodzących w tym roku Złote Gody. Z tej okazji otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Czytaj więcej
Pleszewscy zawodnicy wywalczyli 13 medali w tym 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe podczas turnieju Cuprum Cup w Legnicy. Zajęli tym samym wysokie miejsce w klasyfikacji medalowej.
Czytaj więcej
Post Image

Poznawali urząd

17 listopada 2017
Mijający tydzień obfitował w gości. Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie odwiedziły zarówno przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Młodzi ludzie spotkali się m.in. z burmistrzem.
Czytaj więcej
Niemal 40 tys. zł otrzymał Pleszew na doposażenie gabinetów pielęgniarek szkolnych. Już niebawem pojawią się zatem nowe kozetki, szafki medyczne, parawany czy apteczki pierwszej pomocy.
Czytaj więcej
Urząd MiG w Pleszewie przygotowuje folder PISK na 2018 rok, który będzie zawierał informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych odbywających się w ciągu przyszłego roku. Czekamy na zgłoszenia imprez od organizacji pozarządowych i innych podmiotów organizujących przedsięwzięcia.
Czytaj więcej
Pleszewianie zakończyli obchody Roku św. Brata Alberta. Uroczystość podsumowującą wszystkie wydarzenia połączono z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Gościem specjalnym był biskup kaliski Edward Janiak – patron pleszewskich obchodów.
Czytaj więcej
Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pleszew ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi! Tu znajdziesz także porady jak się przed nimi zabezpieczyć.
Czytaj więcej
180 uczniów pleszewskich szkół odebrało stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew za wysokie osiągnięcia w nauce. Galę przygotował w tym roku Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach.
Czytaj więcej

KOMUNIKATY OSTRZEGAWCZE

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ulic: Prokopowska i Glinki w Pleszewie
Czytaj więcej
Post Image

Uwaga!!! Silne mgły!

15 listopada 2017
Od 22.00 dzisiejszego wieczora do godzin porannych bardzo silne mgły! Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pleszew ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi !
Czytaj więcej
Post Image

Uwaga nauczyciele!

12 września 2017
Miasto i Gmina Pleszew, zaprasza do udziału w kursach doskonalących dla nauczycieli organizowanych w ramach projektu pn. ”Nowa Jakość Edukacji”....
Czytaj więcej
Post Image

Krajowa Mapa Zagrożeń

23 sierpnia 2017
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Czytaj więcej
Wielkość czcionki
Kontrast