Samorządy lokalne
Szkoły
Kultura
Nasi partnerzy
Media
Firmy i instytucje
Sport i turystyka
Prywatne
Dodaj +
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew
Decyzja o utworzeniu biblioteki w Pleszewie zapadła dnia 11 maja 1948 roku na posiedzeniu Miejskiej Rady Narodowej. Księgozbiór Biblioteki Publicznej w Pleszewie w dniu 31.12.2006 r. wynosił 58.203 woluminy.
Przejdź do serwisu

Muzeum Regionalne w Pleszewie
Muzeum Regionalne otwarto 9.06.1983 r. podczas obchodów 700-lecia Pleszewa. Jako instytucja naukowo - badawcza prowadzi działalność oświatową upowszechniania nauki, sztuki, i kultury. Gromadzi zbiory z zakresu archeologii, etnografii, historii, sztuki i techniki przede wszystkim z własnego regionu. .
Przejdź do serwisu

Pleszewskie Muzeum Pożarnictwa
Pleszewskie Muzeum Pożarnictwa jest serwisem internetowym, dzięki któremu pragniemy przybliżyć Państwu zbiory pożarnicze, przez lata ratowane przed zniszczeniem, złomowaniem i zapomnieniem. Aktualnie muzeum nie posiada swojej siedziby, gdzie my moglibyśmy wyeksponować zbiory, a Państwo je zwiedzić.
Przejdź do serwisu

Dom Kultury w Pleszewie
Kino Hel należy do obiektów którego właścicielem jest gmina Pleszew. Od kilku lat administratorem terenu jest Dom Kultury, który ściśle współpracuje z miastem, jak i innymi podmiotami, dbając o ofertę filmową i kulturalną.
Przejdź do serwisu

Kino HEL w Pleszewie
Po gruntownej renowacji sali widowiskowej, Kino Hel znów otwiera swoje podwoje. Poza regularnymi seansami filmowymi w sali kinowej mają miejsce koncerty, spotkania kulturalne i inne imprezy. Zapraszamy do kina
Przejdź do serwisu