Pleszewa obraz własny

Pleszew leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych przebiegających ze wschodu na zachód i z południa na północ. Sieć dróg tworzy dogodny układ promienisty. Odległość do Poznania wynosi stąd 90 km, Wrocławia - 120 km, a do miast sąsiednich: Kalisza, Ostrowa Wlkp., Jarocina nie więcej niż 30 km. Istotna jest też obecność siedzib instytucji o charakterze ponadgminnym. W tej galerii zobaczyć można najciekawsze obiekty na terenie Pleszewa. »

Pleszew za dawnych lat

Pleszewianie chcą, aby Miasto i Gmina było ośrodkiem nowoczesnym. Nie zapominają jednak o historii. Pleszew po raz pierwszy został wymieniony - już jako miasto - w dyplomie księcia Przemysła II z 2 X 1283 r., w którym civitas Plessow poddano jurysdykcji kaliskiej. Galeria obrazuje i przypomina Pleszew początku XX w. Stare pocztówki i reprodukcje pozwalają nam na wirtualny spacer po Pleszewie takim, jakim widzieli go nasi dziadowie. »

Kultura i rozrywka w Pleszewie

Przegląd życia kulturalnego Pleszewa i jego mieszkańców, to główny temat tej galerii. Działalność kulturalną propagują: Dom Kultury w Pleszewie, Wiejski Domu Kultury w Brzeziu, Kino "HEL" w Pleszewie oraz stowarzyszenia. Na uwagę zasługuje działalność naukowo-badawcza i oświatowa prowadzona przez Muzeum Regionalne, Bibliotekę Publiczną MiG, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. »

Pleszew z lotu ptaka

Niezwykłe widoki, niepowtarzalne krajobrazy. To właśnie temat galerii fotograficznej przedstawiającej Pleszew widziany z lotu ptaka. Galeria pozwala na zapoznanie sie z widokami jakich jeszcze nikt nie widział. Teraz i Ty możesz dołączyć do grona osób, które widziały nasze miasto w tak niecodzienny sposób. »